repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Zaginiony świat, reż. Harry O.Hoyt
Aktualności

Zaginiony świat - pokaz z muzyką na żywo

22 cze

Co może wyjść z połączenia magii kina, wyobraźni Arthura Conan Doyle’a, fascynacji dinozaurami i efektów specjalnych sprzed niemal stu lat? Zaginiony świat to niepodważalne osiągnięcie gatunku science-fiction z okresu kina niemego, o którym tuż po premierze w 1925 roku The New York Times pisał: nawet jeśli to iluzja, to jest ona doskonała.

Pierwsza w historii ekranizacja powieści Arthura Conan Doyle’a przenosi nas w dorzecze Amazonki, gdzie ekscentryczny profesor Challenger odkrywa świat prehistorycznych zwierząt. W Londynie jego relacja spotyka się z ogólnym niedowierzaniem, ale pewien magnat prasowy zgadza się na finansowanie ekspedycji. I tak zaczyna się ekscytująca przygoda.

Zaginiony świat w reżyserii Harrego Hoyta na stałe zapisał się w historii kinematografii jako dzieło, które położyło podwaliny pod gatunek fantastyki i kina przygodowego, a zdumiewające wówczas efekty specjalne dodawały produkcji niesamowitości. Wspaniała przygoda i romans, zaczaruje Cię i zaskoczy! - w piątek, 8 lipca, poddajemy się tym zachwytom podczas pokazu Zaginionego świata z muzyką na żywo w wykonaniu Dariusza Samerdaka. 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!