repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Dobry, zły i brzydki, reż. Sergio Leone
Aktualności

Przegląd filmów z muzyką Ennio Morricone

25 cze

Jak sam mówił: Nie sądziłem, że moim przeznaczeniem będzie muzyka - słysząc dziś te słowa, trudno wyobrazić sobie historię kina bez Ennio Morricone. To właśnie zmarły przed dwoma laty wybitny włoski kompozytor będzie bohaterem najnowszej odsłony cyklu Mistrzowie Kina. 

Słynący jednocześnie z talentu i pracowitości, doskonale współpracujący z twórcami kina autorskiego, jak i specjalistami od filmów gatunkowych, prawdziwy maestro, bez którego ponad 500 filmów wybrzmiałoby inaczej. Od soboty, 26 czerwca, zapraszamy na filmową podróż szlakiem kina i najsłynniejszych kompozycji Ennio Morricone. W ramach przeglądu na wielkim ekranie zaprezentujemy najgłośniejsze filmy pochodzące z różnych etapów kariery maestro: wczesnego, który zobrazuje kultowy spaghetti-western Dobry, zły i brzydki, dojrzałego uchwyconego w nagrodzonej Złotą Palmą Misji Rolanda Joffe i późnego, który zilustruje seans Nienawistnej ósemki Quentina Tarantino (muzyka do tego tytułu przyniosła Morricone Oscara).

Program przeglądu uzupełnią przedpremierowe pokazy dokumentu Ennio - poświęconego kompozytorowi dokumentu, za którego realizację odpowiada przyjaciel i wieloletni współpracownik mistrza – Giuseppe Tornatore (Cinema Paradiso, Malena).

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!