repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 25 września 2021.

Zibilla - zestaw filmów krótkich - pokaz z muzyką na żywo

Zibilla - zestaw filmów krótkich

reż. Pascale Hecquet, Marjolaine Perreten, Clémentine Robach, Isabelle Favez

czas: 48’
produkcja: Francja, Belgia, Szwajcaria

kategoria wiekowa: 4+
pokaz z muzyką na żywo, film Zibilla będzie z lektorem na żywo

Wejdź do świata pięknych animacji, które uczą, że warto jest okazywać innym wsparcie. Bohaterami tych czterech, pełnych uroku filmów są zwierzęta - w końcu to one wiedzą najlepiej, że zwłaszcza słabszym trzeba podawać pomocną łapę… Albo kopyto!

Troskliwa dziewczynka specjalnie zostawia na śniegu rękawiczkę, by ta stała się domem dla szukających w zimę przytuliska zwierząt. Cwana małpka dostrzega ogromną kiść bananów - od jej sprytu będzie zależało jak wielki kęs trafi do jej pyszczka. Wychowywana przez konie zebra imieniem Zibilla przeprowadza się do nowego miasta, gdzie udowodni wszystkim, że odmienny wygląd nie ma żadnego znaczenia. A ostatniego dnia jesieni, w pewnym lesie, odbywa się wyjątkowy rowerowy wyścig, którego metą będzie znalezienie schronienia przed nadciągającym powoli mrozem. To zestaw wyjątkowych filmów docenionych i pokazywanych na najważniejszych festiwalach świata.

W programie:

 • Prawo silniejszego, 6'

  Mała, przebiegła małpka dostrzega rosnącą na drzewie ogromną kiść bananów. Za wszelką cenę próbuje po nie sięgnąć, ale nie jest to wcale takie łatwe. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy na jej drodze pojawiają się dużo więksi przedstawiciele gatunku - pawian i goryl. Teraz wszyscy mają ochotę na jednego, konkretnego banana, ale to najmniejsza małpka ma chytry plan, jak zdobyć jego największą część…

  Czy wiesz, że…

  według ostatnich badań naprawdę dieta małp jest wprost proporcjonalna do ich rozmiaru? Te mniejsze wybierają owady, średnie gustują w owocach, zaś największe w listowiu.

 • Ostatni dzień jesieni, 7'

  Leśne zwierzęta, takie jak jeż, lis, a nawet niedźwiedź przygotowują się do ostatniego dnia jesieni. Z tej okazji organizują wielki rowerowy wyścig, a swoje pojazdy budują z pozostawionych przez ludzi w lesie przedmiotów. Każdy stara się stworzyć jak najlepszy i jak najszybszy rower, by w finale zwyciężyć! Jednak po wystartowaniu dość szybko okazuje się, że nie chodzi tu wcale o to kto wygra, a kto komu pomoże schronić się przed zbliżającą się powoli mroźną zimą…

  Czy wiesz, że…

  jesienią wszystkie gatunki ptaków i zwierząt, może nie organizują wielkich wyścigów, ale na pewno gromadzą spore zapasy, by przetrwać nadciągająca zimę.

  nagrody:

  - 2019, Chicago International Children's Film Festival, nagroda nauczycieli

  - 2019, Palm Springs International ShortFest, nominacja

 • Rękawiczka, 7'

  Pełna uroku opowieść o dziewczynce, która razem z dziadkiem buduje domek dla ptaków na zimę. Pewnego mroźnego poranka dostrzega ona jednak inne zwierzaki w potrzebie, które nie będą mogły z niego skorzystać. Postanawia więc pozostawić na dworze jedną ze swoich ciepłych rękawiczek, aby ta stała się schronieniem dla szukających schronienia leśnych stworzeń. Rękawiczka jest jednak maleńka i wygląda na to, że może nie pomieścić wszystkich zwierząt zainteresowanych noclegiem w niej.

  Czy wiesz, że…

  są zwierzęta, takie jak borsuk, które udostępniają swoją zimową kryjówkę innym zwierzakom - jak choćby wprowadzającym się do ich nory lisom?

  Animacja jest zainspirowana tradycyjną ukraińską bajką ludową.

  nagrody:

  Cinekid Film Award 2014 - nominacja za najlepszy animowany film krótkometrażowy

 • Zibilla, 26'

  Rozpoczęcie roku szkolnego w nowym miejscu nigdy nie jest łatwe. Poznajemy nowych kolegów i koleżanki, nauczycieli. Nawet korytarze budynku z początku potrafią zakręcić w głowie. Zibilla jest zebrą, adoptowaną przez rodzinę koni i przez paski wygląda inaczej niż wszystkie jednokolorowe źrebaki. Jej najlepszym przyjacielem jest pluszowy lew, zabawka, której nie chcę opuścić nawet na krok. Kiedy ta nagle znika, Zibilla postanawia ją odnaleźć! Pod koniec poszukiwań trafia do cyrku, z którego zniknęła jego największa atrakcja - lew, tyle że prawdziwy. Zebra postanawia pomóc odnaleźć zwierzę, a przygoda ta jedynie umacnia ją w przekonaniu, że jest warta dużo więcej niż inni sobie myślą.

  Czy wiesz, że…

  uszy zebry zdradzają w jakim nastroju jest zwierzę? W ten sposób zebry komunikują się między sobą.

  nagrody:

  2019 Holland Animation Film Festival, Nagroda Kids Audience dla najlepszego filmu krótkometrażowego 3+

  2019, Giffoni Film Festival, Nagroda Gryfona za najlepszy film krótkometrażowy

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!