repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Climax, reż. Gaspar Noé
Aktualności

Sierpień w Kinie Nowe Horyzonty

30 lip

W sierpniu wciąż będziemy wystawiać twarz do wielkiego ekranu, opalać się dobrym kinem i odkrywać nowe horyzonty filmowe. Bo choć pierwszy miesiąc wakacji za nami, lato w KNH trwa w najlepsze!

Reset

Niezwykły dokument o pasji i poświęceniu. Charyzmatyczni bohaterowie i odmienne spojrzenie na świat, który znaliśmy do tej pory. We wtorek, 3 sierpnia, zapraszamy na porywającą podróż z bohaterami dokumentu Reset. W roli narratora Vincent Cassel. 

3 sierpnia, wtorek

Kinociarki: Dreszcze

Prawdziwa wisienka na torcie naszego wakacyjnego przeglądu horrorów! 46 lat po premierze, kultowe Dreszcze Davida Cronenberga wciąż potrafią napędzić niezłego stracha (nawet jeśli momentami przypominają dzieło kina klasy B). Jest dziwacznie, obrzydliwie i bardzo autorsko.

5 sierpnia, czwartek

Manitou + spotkanie z Grahamem Mastertonem

Graham Masterton we Wrocławiu! Mistrz horroru odwiedzi Kino Nowe Horyzonty z okazji pokazu specjalnego ekranizacji jednej z jego najsłynniejszych powieści – „Manitou”. 

Seans zwieńczy sesja Q&A z udziałem brytyjskiego autora.

7 sierpnia, sobota

Bifor NH

Nie wierzcie nikomu, kto twierdzi, że da się zorganizować dobrą imprezę bez porządnego bifora. Atmosferę przed kolejną edycją Nowych Horyzontów podgrzeją filmy prezentujące skrajnie różne oblicza nowohoryzontowości. W programie przeglądu znajdą się nieszablonowe Holy Motors Leosa Caraxa, trzymające w napięciu The Lighthouse Roberta Eggersa oraz hipnotyzujący Climax Gaspara Noego.

8 sierpnia, niedziela

9 sierpnia, poniedziałek

10 sierpnia, wtorek

Sztuka na ekranie

W sierpniu, w oczekiwaniu na jesienne nowości, zapraszamy na retransmisje baletów (między innymi Bajadera) oraz filmową wyprawę w głąb sztuki jednego z najznakomitszych malarzy XX wieku (Gauguin na Tahiti. Raj utracony).

1 sierpnia, niedziela

7 sierpnia, sobota

21. Międzynarodowy Festiwal Nowe Horyzonty

Historie, których nie powstydziłby się Monty Python (Niefortunny numerek albo szalone porno, reż. Radu Jude), rozbudzające wyobraźnię (Mała mama, reż. Céline Sciamma) i rozbrajające utarte schematy (Lux Æterna, reż. Gaspar Noé). Od 12 sierpnia startujemy z 21. MFF Nowe Horyzonty, odkrywając nowe zjawiska filmowe i piękno kina w jego różnorodności.

Więcej informacji o tegorocznej edycji tutaj

Najlepsze z Najgorszych: The Room z polskim dubbingiem

Jeśli szukacie najgorszego filmu świata, cóż… to właśnie ten film. Określany przez amerykańskie media hasłem Obywatel Kane kina klasy B. Kultowy i tak zły, że aż wspaniały. Kto myślał, że gorzej być nie może - cóż może… The Room zagramy ze specjalnym polskim dubbingiem!

25 sierpnia, środa

27 sierpnia, piątek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!