repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 27 sierpnia 2021.

The Room z polskim dubbingiem

The Room

reż. Tommy Wiseau

czas: 99’
produkcja: USA 2003
obsada: Tommy Wiseau, Dan Janjigian, Greg Sestero, Carolyn Minnott, Philip Haldiman
język: polski

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz znanego i kochanego trudną miłością The Room. Tym razem z polskim dubbingiem!

Po środowym seansie zapraszamy na spotkanie z twórcą dubbingu - Krzysztofem Petkowiczem.

Historia kryształowo dobrego, przystojnego, zabawnego i uczciwego bankiera, który zostaje zdradzony przez narzeczoną i przyjaciela. Amerykańskie media pisały, że to Obywatel Kane kina klasy B. Jedna z absolutnie najgorszych produkcji świata. Wzorcowy, wielopoziomowy przykład tego jak nie robić filmów, nigdy. Kultowy i tak zły, że aż wspaniały.

Wielokrotnie prezentowany na przeglądzie Najlepsze z Najgorszych, po raz pierwszy zagości we Wrocławiu w wyjątkowej odsłonie – wyższy poziom absurdu zapewni autorski dubbing przygotowany specjalnie na zlecenie Najlepszych z Najgorszych.

DUBBINGUJĄCY:

Krzysztof Petkowicz, Diana Grzeszek, Michał Jedut, Monika Rulka, Adrianna Tylus, Paweł Banaszczyk, Michał Tokarski, Monika Stolat, Karol Jakóbczyk, Kaja Karakuła, Mateusz Powszedniak i Bartosz Gomoła.
PRODUKCJA: Najlepsze z Najgorszych

O PRACY NAD DUBBINGIEM:

„Dubbing The Room jest jednym z najciekawszych projektów, w jakich brałem udział. Ten film jest dla mnie (i pewnie wielu fanów) czymś więcej niż tylko niewypałem, który można oglądać tylko ironicznie. Jest symbolem triumfu marzenia osiągniętego na własnych zasadach. Pokazuje ponadto, że spektakularna porażka może przerodzić się w niesamowity sukces. Tommy Wiseau dowiódł, że wystarczy czysta pasja i determinacja (6 milionów $ nie zaszkodzi), by stworzyć dzieło kultowe. Kiedy dubbingowaliśmy z Michałem pierwszą scenę na dachu, żartowaliśmy, że może kiedyś zrobimy całość. Wydawało się nam to nierealne. Nie sądziliśmy w ogóle, że ktoś zechce oglądać The Room po polsku, to był tylko eksperyment, którego efekt okazał się na tyle absurdalny, że jakimś cudem działał (tak jak The Room). Do projektu postanowiłem zaangażować w miarę nieznanych młodych lubelskich aktorów. Nie chciałem, by znane nazwiska i znajome głosy przyćmiły amatorski wydźwięk filmu. A tak serio, zaangażowałem po prostu moich przyjaciół (o wiele bardziej utalentowanych ode mnie), którzy stworzyli pełnoprawne kreacje aktorskie i to właśnie z tego naszego małego zespołu jestem najbardziej dumny. Z pobudek artystycznych (wcale nie egocentrycznych) postanowiłem też pobawić się w Setha Macfarlane'a (twórcę Family Guya) i podłożyłem głos pod kilka postaci. Ale to Johnny zawsze pozostanie dla mnie największym zaszczytem. Dubbingowanie mistrza Wiseau było czystą przyjemnością. Nie uśmiesznialiśmy niczego na siłę, nie próbowaliśmy poprawiać filmu. Chciałem go pokazać polskiemu widzowi w pełnej krasie, takim, jakim ja go widzę. Szczerym, bezkompromisowym i przepięknie dziwacznym.”

Krzysztof Petkowicz

Tommy Wiseau

Twierdzi, że jest amerykańskim aktorem, reżyserem, scenarzystą i producentem, który uczęszczał na zajęcia aktorskie do American Conservatory Theater i akademii słynnej Stelli Adler. Swój debiutancki The Room, uznawany za Obywatela Kane'a filmów złych, zrealizował za zawrotne sześć milionów dolarów, choć nie wiadomo, skąd miał tak duże pieniądze. Niektórzy twierdzą, że dorobił się na imporcie skórzanych płaszczy z Korei. Podobno pracuje nad filmem The Vampire from Alcatraz i prequelem The Room. Oczywiście nie możemy się doczekać.

Filmografia

2003 The Room

2004 Homeless in America (doc., short)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!