repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Król Lear, reż. Jonathan Munby
Aktualności

Weekend ze sztuką na wielkim ekranie

23 lip

A gdyby tak przenieść się do mrocznego i pełnego zlodowaciałych przestrzeni świata Króla Leara? A może zawędrować do włoskiego miasteczka, by poznać losy jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci w historii sztuki? W najbliższy weekend zapraszamy na fascynujące podróże przed wielkim ekranem. W roli przewodników: legendarny spektakl Jonathana Munby'ego oraz wyjątkowy dokument z udziałem znawców twórczości Caravaggia. Spędź weekend ze sztuką! 

24 lipca, sobota

Sędziwy Lear ustępuje z tronu i dzieli swoje królestwo między córki. Jednak wszystko, co stworzył i posiadał, rozpada się w pył, a miłość córek okazuje się złudna. Król Lear, w reżyserii Jonathan Munby'ego, to bezlitosne i zimne spojrzenie na tytułową postać. Reżyser inspirował się nowatorskim odczytaniem Szekspira przez Jana Kotta, koncepcją teatru okrucieństwa Antonina Artauda oraz teatrem absurdu spod znaku Becketta i Ionesco. To film niezwykle ascetyczny formalnie i ogołocony z wszelkich ozdobników.

25 lipca, niedziela

Artysta buntowniczy, często nierozumiany i niedoceniany. Uciekał przed wrogami, kopiował własne dzieła, a na głównego bohatera swojej twórczości mianował ciemność. Przed Państwem, Caravaggio. Dokument przybliża historię jednej z najbardziej tajemniczych postaci świata sztuki. Poprzez dogłębne badania doskonale udokumentowanych przykładów twórczości Caravaggia, eksperci starają się odnaleźć w nich ślady opowieści o osobistych doświadczeniach genialnego artysty i zrozumieć jego fenomen.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!