repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Reset, reż. Thierry Donard
Aktualności

Lato w Kinie Nowe Horyzonty

18 lip

Prognoza pogody na lato? Najgorętsze premiery sezonu będą przypiekać policzki, przegląd włoskiej kinematografii przywieje przyjemne południowe powietrze, a gdy upały dadzą wszystkim w kość, wakacyjny przegląd body horrorów przyniesie upragnione ochłodzenie (w końcu nic tak nie mrozi krwi w żyłach, jak odpowiednia dawka grozy na ekranie). Pora na lato w KNH!

Kinociarki

Porządne horrory są jak straszne historie opowiadane nocami na koloniach - niby wszyscy się boją, ale każdy słucha. Od 15 lipca, w czwartkowe wieczory, przywołamy klimat z wakacyjnych wyjazdów bez rodziców i pooglądamy sobie straszne historie. Gęsia skórka gwarantowana!

Więcej informacji tutaj

Włoskie wakacje

Od 23 lipca kontynuujemy pobyt na południu, po którym oprowadzać nas będą mistrzowie współczesnego kina w składzie: Paolo Sorrentino, Luca Guadagnino oraz Alice Rohrwacher. Lato w takim towarzystwie smakuje jak najsłodsze lody z Piazza San Marco w Wenecji!

Więcej informacji tutaj

Sztuka na ekranie

W oczekiwaniu na jesienne nowości, w sezonie wakacyjnym zapraszamy na retransmisje oper, baletów i spektakli teatralnych (między innymi Ziemi niczyjej z Ianem McKellenem), pokazy znanych i lubianych filmów o sztuce (Gauguin na Tahiti. Raj utracony) oraz muzyczny dokument Nowy Orlean: Miasto muzyki.

Więcej informacji tutaj

Pokazy specjalne

Po roku obfitującym w dramatyczne zmiany, roku utrzymywania dystansu, Reset porywa międzynarodową widownię w podróż, która pozwoli ponownie odkryć nasz świat. Spojrzymy na niego oczami młodych ludzi, którzy pośród krajobrazów koła podbiegunowego czy białych, piaszczystych plaży Polinezji Francuskiej, postanowili nadać swemu życiu wyjątkowe znaczenie.

Mistrz Horroru zaprasza na ekranizację swej najsłynniejszej powieści! Pokaz z osobistym udziałem Grahama Mastertona!

Bifor NH

Atmosferę przed kolejną edycją Nowych Horyzontów podgrzeją filmy prezentujące skrajnie różne oblicza nowohoryzontowości. W programie przeglądu znajdą się nieszablonowe Holy Motors Leosa Caraxa (na festiwalu obejrzymy jego najnowszy film Anette), trzymające w napięciu  The Lighthouse Roberta Eggersa oraz hipnotyzujący  Climax Gaspara Noego (na NH zobaczymy jego Lux Aeterna).

Więcej informacji tutaj

21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Nowe Horyzonty

Historie, których nie powstydziłby się Monty Python (Niefortunny numerek albo szalone porno, reż. Radu Jude), rozbudzające wyobraźnię (Mała mama, reż. Céline Sciamma) i rozbrajające utarte schematy (Lux Æterna, reż. Gaspar Noé). Od 12 sierpnia startujemy z 21. MFF Nowe Horyzonty, odkrywając nowe zjawiska filmowe i piękno kina w jego różnorodności. 

Więcej informacji o tegorocznej edycji tutaj

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!