repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Saint Maud, reż. Rose Glass

ceny biletów:

  • bilet normalny: 20 zł
  • bilet klubowy: 18 zł

Kinociarki

czwartki od 15 lipca do 5 sierpnia

Zachodzą za skórę, wywołują ciarki, sprawiają, że nie możesz spać. Porządne horrory są jak straszne historie opowiadane nocami na koloniach - niby wszyscy się boją, ale każdy słucha. Tego lata przypomnimy sobie niewątpliwą przyjemność płynącą ze strasznych opowieści i zadbamy o porządną dawkę filmów, które zmrożą krew w żyłach.

W ramach wakacyjnego przeglądu horrorów, na wielkim ekranie zaprezentujemy przerażający filmowy duet: Possessor oraz Dreszcze, który poza bliskim pokrewieństwem reżyserów, wydaje się łączyć niewiele. Lecz nic bardziej mylnego! Oba tytuły udowadniają, że body horror nie dość, że żyje i ma się dobrze, to jeszcze nieustannie mutuje, transformuje i ewoluuje. W programie znalazł się również jedyny w swoim rodzaju western kanibalistyczny Bone Tomahawk oraz Saint Maud – film o męczeństwie ciała i ekstazie ducha. To jak, strach się bać?

Pokazom towarzyszyć będą prelekcje Bartosza Czartoryskiego.

Bartosz Czartoryski - krytyk filmowy, tłumacz książek i komiksów. Miłośnik kina gatunkowego i spec od popkultury. Współpracuje między innymi z Filmwebem i Onetem, pisze dla Kina i Pixela. Autor bloga Kill All Movies. W latach 2013 – 2017 kurator, współorganizowanego przez Kino Nowe Horyzonty, przeglądu Moico Enjoy Movies.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!