repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

ceny biletów:

  • bilet normalny: 22 zł
  • bilet klubowy: 19 zł
przegląd

Kinociarki

czwartki od 4 do 25 sierpnia

Zachodzą za skórę, wywołują ciarki, sprawiają, że nie możesz spać. Porządne horrory są jak straszne historie opowiadane nocami na koloniach - niby wszyscy się boją, ale każdy słucha. Tego lata przypomnimy sobie niewątpliwą przyjemność płynącą ze strasznych opowieści i zadbamy o porządną dawkę filmów, które zmrożą krew w żyłach.

W ramach kolejnej edycji wakacyjnego przeglądu horrorów przypomnimy jeden z nielicznych przykładów udanego artystycznie horroru made in Poland, czyli Demona z 2015 roku. Strategia nieodżałowanego Marcina Wrony, który źródeł grozy poszukiwał w lokalnej tradycji i historii, z powodzeniem stosują także twórcy jednych z najstraszniejszych azjatyckich horrorów ostatnich lat – Lamentu i Sług diabła. W programie nie zabraknie także akcentów na wskroś współczesnych – przegląd zwieńczy tajwański Smutek, w którym przyczynę ogarniającego świat krwawego szaleństwa stanowi epidemia tajemniczego wirusa…

Pokazom towarzyszyć będą prelekcje Bartosza Czartoryskiego.

Bartosz Czartoryski

krytyk filmowy, tłumacz książek i komiksów. Miłośnik kina gatunkowego i spec od popkultury. Współpracuje między innymi z Filmwebem i Onetem, pisze dla Kina i Pixela. Autor bloga Kill All Movies. W latach 2013 – 2017 kurator, współorganizowanego przez Kino Nowe Horyzonty, przeglądu Moico Enjoy Movies.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!