repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Berlin Alexanderplatz, reż. Burhan Qurbani
Aktualności

Wyrusz w miejską odyseję z Berlin Alexanderplatz

15 lip

„Wielopoziomowy, barwny, mącący w głowie świat, zaludniony przez ludzkie bestie i tych, którzy dobra pragnąć, ciągle zło czynią”.

Tak o Berlin Alexanderplatz pisze Michał Piepiórka, autor bloga Bliżej Ekranu. I trudno nie przyznać mu racji. Film w reżyserii Burhana Qurbaniego opowiada o starciu dwóch przeciwległych sił; dalekich sobie biegunach nocy i dnia. Jaki los czeka w berlińskim tyglu głównego bohatera? Wyrusz w miejską odyseję z Berlin Alexanderplatz - na premierowe pokazy zapraszamy od piątku, 16 lipca.

Hipnotyzująca, kryminalna ballada o nielegalnym imigrancie z Afryki, który przekracza kolejne kręgi przestępczego piekła stolicy Niemiec. Berlin Alexanderplatz to spektakularny powrót do legendarnej powieści Alfreda Döblina, a zarazem śmiały dialog z serialem Rainera Wernera Fassbindera pod tym samym tytułem. Główny bohater, Francis, ma za sobą mroczną przeszłość i dotarłszy do Niemiec pragnie rozpocząć uczciwe życie. Ale na przybysza bez papierów czekają tylko robota na czarno i ciąg upokorzeń – chyba że ulegnie bezwstydnemu urokowi lokalnego półświatka.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!