repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 8 października 2023.

Nowe przygody dzieci z Bullerbyn

Mer om oss barn i Bullerbyn

reż. Lasse Hallström

czas: 88’
produkcja: Szwecja 1987
obsada: Linda Bergström, Crispin Dickson Wendenius, Ellen Demérus, Anna Sahlin
język: polski

gatunek: familijny
kategoria wiekowa: 6-10

Prezentacja Marysi przed pokazem to: „Co to jest kostium filmowy, czyli dlaczego bohater twojego ulubionego filmu tak wygląda?”

Kto powiedział, że wspaniałe przygody można przeżywać tylko latem? W Bullerbyn jesienią i zimą dzieje się równie dużo. Czas na wymyślanie nowych zabaw w oczekiwaniu na pierwszą gwiazdkę!

Nowe przygody dzieci z Bullerbyn to dalsza część przygód mieszkańców Zagrody Północnej, Zagrody Środkowej i Zagrody Południowej znanych z książki Astrid Lindgren. W pierwszej części filmu w Bullerbyn trwały wakacje, w tej zaś nadchodzi jesień. Po letniej przerwie Lisa, Britta, Anna, Olle, Lasse i Bosse wracają do szkoły. Zaczynają się lekcje, wspólne wędrówki całej szóstki bohaterów do odległej o wiele kilometrów szkoły stają się okazją do wielu psot. Wielkimi krokami zbliża się też zima – za chwilę spadnie śnieg i przyjdą święta. A te w Bullerbyn zawsze są wyjątkowe.

Maria Duffek-Bartoszewska

scenografka, kostiumografka oraz dekoratorka wnętrz. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Absolwentka Policealnej Szkoły Projektowania Ubioru. Z wykształcenia historyczka sztuki, która swoją trwającą do dzisiaj przygodę z filmem rozpoczęła w 1991 roku, pracując przy spektaklu telewizyjnym “Herkules i stajnia Augiasza” w reż. Stanisława Lenartowicza. Podczas swojej ponad 30 letniej kariery, brała udział przy tworzeniu ponad 80 produkcji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, m. in. “Jutro będzie niebo” czy “Twój Vincent”, za scenografię do którego otrzymała Polską Nagrodę Filmową Orły 2018.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!