repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

7 paź / so

Titina

reż. Kajsa Næss

czas: 90’
produkcja: Norwegia, Belgia 2022
język: polski

gatunek: animacja, przygodowy, familijny
kategoria wiekowa: 9-12

Titina jest uroczym biało-rudym terierem. Jako szczeniak błąkała się po ulicach Rzymu, gdzie znalazł ją dobroduszny inżynier Umberto. Od tej pory są nierozłączni i wspólnie doświadczają niesamowitych przygód aż na biegunie północnym!

Włoch Umberto Nobile buduje sterowce – wielkie latające statki powietrzne. Pewnego dnia kontaktuje się z nim Roald Amundsen, słynny norweski podróżnik, i prosi go o pomoc w dotarciu na biegun północny. Umberto postanawia zabrać ze sobą Titinę. Amundsen nie jest z tego powodu szczególnie zadowolony. Norweg i Włoch rywalizują ze sobą, a atmosfera między nimi staje się coraz bardziej napięta. Oczami czworonoga śledzimy przebieg tej trudnej wyprawy w niezbadany dotąd zakątek Ziemi. Czy piesek kanapowy da sobie radę na dalekiej północy?

Czy wiesz, że…

zarówno Roald Amundsen, jak i Umberto Nobile to postaci historyczne? Mało kto jednak wie, że w ich wyprawach na biegun północny naprawdę towarzyszyła im psina o imieniu Titina. Jak wyglądała w rzeczywistości, możecie zobaczyć w filmie!

Nagrody:

  • Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, 2023, Nagroda Amanda – najlepszy film dla dzieci – nominacja
  • Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy, 2023, Nagroda Amanda – najlepsza ścieżka dźwiękowa – nominacja
  • Children KinoFest, 2023, Nagroda Główna – najlepszy film – nominacja

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!