repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 7 października 2023.

Ćmony i Smeśki - zestaw filmów

czas: 49’
język: polski

gatunek: animacja
kategoria wiekowa: 4-7

Czasem najlepsze przygody można przeżyć, nie ruszając się daleko od domu! Wystarczy się rozejrzeć, by dostrzec fascynujący świat przyrody, który jest na wyciągnięcie ręki.

Czy przyglądaliście się kiedyś uważnie chrząszczom żyjącym w trawie albo jeżom spacerującym po dzikim lesie? A może nieoczekiwanie odkryliście, że macie wspaniałego sąsiada tuż obok? Ile się dzieje w tych mikroświatach! Przekonają się o tym bohaterowie zestawu, dla których takie eksploracje będą również okazją do nauki. Ćmony i Smeśki poznają świat poza granicą własnego terytorium, dla grupy owadów odkryciem będzie obserwacja losów rosnącej nieopodal rośliny, a Edzio i Lusia nauczą się, jak wiele zwierząt żyje w okolicy i zimą szczególnie potrzebuje pomocy. Zestaw barwnych animacji powstałych na podstawie książek, który zachęca do ciekawości na co dzień – i oczywiście w towarzystwie przyjaciół, bo tak najlepiej odkrywać świat.

Czy wiesz, że…

filmy animowane można tworzyć nie tylko komputerowo, ale też rysunkowo albo wycinankowo? Może sami spróbujecie jednej z tych metod?

W programie:

  • Ćmony i Smeśki, Wielka Brytania 2022, polska premiera
  • Zu dę daś?, USA 2018, polska premiera
  • Edzio i Lusia. Domek dla gości, USA, Francja 2023

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!