repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 6 października 2023.

plakat

Supa Modo

reż. Likarion Wainaina

czas: 74’
produkcja: Niemcy, Kenia 2018
obsada: Stycie Waweru, Marrianne Nungo, Nyawara Ndambia
język: polski

gatunek: dramat, familijny
kategoria wiekowa: 9-12

Jo jest superbohaterką. Przy użyciu woli przesuwa przedmioty, zatrzymuje czas, a nawet zmienia wynik meczu piłkarskiego. Przed nią największe wyzwanie w życiu.

Jo jest nadzwyczajną dziewczynką, obdarzoną przez los wielkimi mocami. Wystarczy, że się skupi, i może przesuwać przedmioty, zatrzymywać czas i wytrącać z ręki rzeczy. Nie robi tego nigdy dla własnego widzimisię, zawsze w słusznej sprawie, tak jak to superbohaterowie mają w zwyczaju. Umiejętności dziewczynki spędzają sen z powiek jej mamie Kathryn, która obawia się o kruche zdrowie dziecka. Jo jest chora i musi się oszczędzać. Jak pogodzić te dwa wyzwania? W jaki sposób jednocześnie ratować świat i troszczyć się o swoje zdrowie? Na wspaniały pomysł wpadnie siostra Jo, która zaangażuje całą wioskę w nakręcenie filmu o superbohaterce.

Okiem programerki…

Podziwiam ten film za zmierzenie się z tematem choroby w konwencji filmu przygodowego, podkreślenie supermocy płynącej ze wspólnoty i zrealizowaną z sukcesem niemiecko-kenijską koprodukcję dla młodych widzów.

[Agnieszka Sinicka] 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!