repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 2 października 2023.

czas: 88’
produkcja: Francja, Hiszpania 2007
język: polski
scenariusz: Victor Maldonado, Adria Garcia, Teresa Vilardell
produkcja: Animakids Productions, Filmax Entertainment, Bren Entertainment

gatunek: animacja, fantasy
kategoria wiekowa: 6-10

Nocturna to przepełniona magią historia chłopca, który musi pokonać swój strach i stawić czoła wielu wyzwaniom, by rozwikłać zagadkę znikających gwiazd. Wyjątkowa animacja, która zabiera widzów w podróż po tajemniczym nocnym świecie.

Tim bardzo się boi nocy i ciemności, ale to właśnie wtedy może robić to, co najbardziej lubi – obserwować światło gwiazd. Pewnego razu spostrzega, że jego ulubiona gwiazda zniknęła. Mimo strachu wychodzi na dach budynku, ale nadal nigdzie nie może jej znaleźć. Co gorsza, znikają również kolejne. Bohater postanawia rozwiązać tajemniczą sprawę. Wyrusza w niezwykłą podróż po nocnym świecie, który jest zupełnie inny niż ten za dnia. W niezwykłej wyprawie towarzyszyć mu będzie tajemniczy Pasterz Kotów, którego zadaniem jest pilnowanie spokojnego snu dzieci.

Okiem programerki…

Pełna magii i gwiazd Nocturna oswoi z ciemnością nocy każdego, kto choć trochę się jej boi. A czuwający nad śpiącymi dziećmi Pasterz Kotów sprawi, że po seansie sny będą wyjątkowo spokojne.

[Kamila Tomkiel-Skowrońska]

Adrià García, Víctor Maldonado

Adrià García (ur. 1978) i Víctor Maldonado (ur. 1978) - pochodzą z Hiszpanii, obaj zajmują się reżyserią i pisaniem scenariuszy filmowych. Współpracowali przy powstaniu znanego polskim widzom filmu El Cid - Legenda o mężnym rycerzu (2003). Nocturna jest pierwszym wyreżyserowanym przez nich długim metrażem.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!