repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

1 paź / nd
plakat

Dziewczyńskie historie

reż. Aga Borzym

czas: 60’
produkcja: Polska 2023
język: polski

gatunek: dokumentalny
kategoria wiekowa: 9+

11-letnia Jagoda i 13-letnia Zuzia to najlepsze przyjaciółki z osiedla. Obydwie zaczynają dojrzewać, a miesiączka, zmieniające się ciało, chłopaki i plany na przyszłość to główne tematy ich rozmów.

Nie ma nic lepszego niż czas spędzony z przyjaciółką! Wspólne nocowanki w ogrodzie pod gołym niebem i godziny spędzone na podwórku – nikt nie zrozumie nas tak dobrze jak ona, a w dodatku można z nią porozmawiać o wszystkim. O pierwszych miłościach i relacjach z rodzicami. O postrzeganiu własnego ciała i nadchodzącej pierwszej miesiączce. O szkole i obowiązujących w niej dziwnych zakazach i nakazach. Jagoda i Zuzia są szczere, pełne pozytywnej energii i gotowe zawojować świat! Ten ciałopozytywny i odwstydzający film opowiada o tym, jak to jest być dorastającą dziewczyną, a od rozmów dwóch charyzmatycznych bohaterek nie można się oderwać.

Czy wiesz, że…

przeciętna kobieta zużywa aż 11 400 podpasek przez całe swoje życie? Jednak nie wszystkie osoby menstruujące lubią ich używać, niektóre wolą tampony lub kubeczki menstruacyjne.

Nagrody:

  • Millenium Docs Against Gravity, 2023 – nagroda za Najlepszy Film Polski – nominacja

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!