repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 3 października 2023.

Shabu

reż. Shamira Raphaëla

czas: 75’
produkcja: Niderlandy 2021
język: niderlandzki

gatunek: dokumentalny
kategoria wiekowa: 12+
polska premiera

Trwają słoneczne wakacje, ale 14-letni Shabu właśnie coś przeskrobał! Kłóci się z babcią, mamą i dziewczyną. Czy przed końcem tego upalnego lata uda mu się naprawić popełnione błędy?

Charyzmatyczny Shabu mieszka z rodziną w pełnej życia społeczności w Rotterdamie. Na co dzień spędza czas ze swoją dziewczyną i najlepszym kumplem, a jego największym marzeniem jest zostać sławnym raperem. Chociaż Shabu wygląda na o wiele więcej lat, niż ma w rzeczywistości, nie zawsze wie, jak się właściwie zachować. Właśnie rozbił auto swojej babci, która przebywa na wakacjach w Surinamie, ich rodzinnym kraju. Shabu bardzo niechętnie podejmuje się różnych dorywczych prac, aby zarobić na naprawę. W ciągu tego lata przejdzie jednak prawdziwą przemianę, a dzięki sytuacji, w której się znalazł, dostrzeże i zrozumie ludzi, którzy żyją wokół niego.

Czy wiesz, że…

w 2021 roku film zdobył główną nagrodę w kategorii najlepszy film młodzieżowy na International Documentary Filmfestival Amsterdam, czyli najważniejszym i największym festiwalu filmów dokumentalnych na świecie?

Nagrody:

  • International Documentary Film Festival Amsterdam (IDFA), 2021 – najlepszy dokumentalny film
  • Berlinale – Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Berlinie, 2022 – Kryształowy Niedźwiedź – Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus – najlepszy film pełnometrażowy – nominacja

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!