repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 8 października 2023.

Kajtek Czarodziej + spotkanie z twórcami

Kajtek Czarodziej

reż. Magdalena Łazarkiewicz

czas: 105’
produkcja: Polska 2023
obsada: Eryk Biedunkiewicz, Grzegorz Damięcki, Maja Komorowska, Karolina Gruszka, Martin Hoffmann, Piotr Głowacki, Anna Dzieduszycka, Eva Sakalova
język: polski

gatunek: fantasy, przygodowy
kategoria wiekowa: 9-12
polska premiera

Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami i aktorami z filmu:

  • Erykiem Biedunkiewiczem - filmowym Kajtkiem,
  • Heleną Mazur - filmową Zosią,
  • Borysem Otawą - filmowym Felkiem,
  • Cyprianem Marchewką i Marcinem Kurkiem - producentami.

Spotkanie poprowadzi Michalina Drygasiewicz.

Opowieść o magicznym świecie dziecięcej wyobraźni, dorastaniu i ulepszaniu świata w lekki sposób oddaje najważniejsze skarby filozofii Janusza Korczaka: każde dziecko należy kochać, respektować jego granice i pozwalać mu marzyć! 

Chyba każde dziecko pragnie posiadać czarodziejskie moce. A co, kiedy to marzenie się spełni? Kajtek, nastoletni chłopiec o wyjątkowo krnąbrnym usposobieniu, wychowuje się z tatą i babcią. Klasowy psotnik pewnego dnia odkrywa w sobie nadnaturalne umiejętności. Niecodzienny talent w połączeniu z niesfornym charakterem chłopca oznaczają spore kłopoty nie tylko dla szkoły, ale i dla całego miasta. Czarodziejskie moce przejmują bowiem kontrolę nad życiem Kajtka, który od teraz rozprawia się zarówno z nielubianymi nauczycielami, jak i całą szkolną społecznością, zdobywając sympatię i sławę wśród rówieśników. Sytuacja się komplikuje, gdy o obdarzonego magicznymi zdolnościami chłopca zaczynają rywalizować siły dobra i zła. Którą z nich wybierze młody czarodziej?

Magdalena Łazarkiewicz

Urodziła się w Warszawie w 1954 roku. Ukończyła kulturoznawstwo na Uniwersytecie Wrocławskim (1976) oraz reżyserię telewizyjną i filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego (1981). Realizuje produkcje telewizyjne, teatralne oraz filmowe. Pod koniec lat 70. pełniła funkcję kierownika literackiego Teatru im. Jaracza w Olsztynie. Aktualnie jest wykładowcą Warszawskiej Szkoły Filmowej.

Wybrana filmografia

1989 Ostatni dzwonek / The Last Schoolbell

1991 Odjazd / Departure

1992 Białe małżeństwo / White Marriage

1999 Na koniec świata

2010 Maraton tańca / Dance Marathon

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!