repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 12 marca 2023.

plakat

Krótkometrażowe Filmy Aktorskie Nominowane do Oscara 2023

czas: 114’
język: angielski, grenlandzki, włoski, norweski, perski, luksemburski, francuski

W zestawie nominowanych do Oscara krótkich filmów aktorskich znalazła się między innymi czarna komedia Irlandzkie pożegnanie o ponownym spotkaniu dwóch braci, którzy przybywają na pogrzeb przedwcześnie zmarłej matki. Motyw straty i tęsknoty porusza również rozgrywający się wśród surowych krajobrazów Grenlandii film Ivalu, z kolei włosko-amerykańska produkcja Uczniaki Alice Rohrwacher, laureatki Europejskiej Nagrody Filmowej za film Szczęśliwy Lazzaro, przeniesie nas do włoskiego klasztoru, gdzie pewne czerwone ciasto zakłóci przygotowania do Bożego Narodzenia. 


Kup bilet pakietowy na oba zestawy shortów (animacje i aktorskie) w niższej cenie 20 zł.

W programie:

 • Irlandzkie pożegnanie (An Irish Goodbye)
  reż. Tom Berkeley, Ross White, Irlandia 2022, 23’
  Po wielu latach rozłąki drogi dwóch braci krzyżują się ponownie na rodzinnej farmie w Irlandii Północnej, gdzie przybywają na pogrzeb przedwcześnie zmarłej matki (w tej roli Michelle Fairley znana szerszej publiczności z roli Catelyn Stark w serialu Gra o Tron). Spotkanie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy mężczyźni stają przed zadaniem zrealizowania listy rzeczy do załatwienia pozostawioną przez zmarłą rodzicielkę.
 • Ivalu
  reż. Anders Walter, Dania 2022, 16’
  Ivalu zniknęła. Jej młodsza siostra, nie mogąc liczyć na pomoc ojca, desperacko próbuje odnaleźć Ivalu na własną rękę, ale rozległa przyroda Grenlandii skrywa wiele tajemnic…
 • Uczniaki (The Pupils)
  reż. Alice Rohrwacher, Włochy, USA 2022, 37’
  Scenarzystka i reżyserka Alice Rohrwacher (laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za pełnometrażowy film Szczęśliwy Lazzaro) oraz nagrodzony Oscarem reżyser Alfonso Cuarón (tu w roli producenta) łączą siły, by opowiedzieć historię niewinności, chciwości i fantazji. Film o pragnieniach, oddaniu, wolności i anarchii, która kiełkuje w umysłach dziewcząt – podopiecznych surowej katolickiej szkoły z internatem.
 • Nocna jazda (Night Ride)
  reż. Eirik Tveiten, Norwegia 2020, 15’
  Chłodna grudniowa noc. Ebba jak co wieczór czeka na tramwaj, gdy nieoczekiwany splot zdarzeń zmienia bieg pozornie zwyczajnego powrotu do domu.
 • Czerwona walizka (The Red Suitcase)
  reż. Cyrus Neshvad, Luksemburg 2022, 17’
  Późny wieczór na lotnisku w Luksemburgu. 16-letnia Iranka celowo zwleka z przejściem przez bramki bezpieczeństwa, by w końcu podjąć decyzję, która może zmienić jej życie na zawsze.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!