repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 12 marca 2023.

plakat

Krótkometrażowe Filmy Animowane Nominowane do Oscara 2023

czas: 96’
język: angielski

Zestaw krótkich filmów animowanych jak co roku zachwyca zróżnicowanym artystycznym językiem. Wśród tytułów odnajdziemy historie, które opowiadają o kruchości ludzkiego życia – temat ten podejmuje zarówno kanadyjska produkcja Latający marynarz zainspirowana morską katastrofą w porcie Halifax w Wielkiej Brytanii, jak i Handlarze lodu: zachwycająca wizualnie, portugalsko-francuska animacja o dwójce bohaterów, którzy dzień w dzień opuszczają swój klif, by dostać się do pobliskiej wioski. Na uwagę zasługuje również bezkompromisowy Rok siusiaków – prowokująca, odważna, a przy tym przezabawna autobiograficzna historia dojrzewania i konfrontowania romantycznych wizji z rzeczywistością. 

Kup bilet pakietowy na oba zestawy shortów (animacje i aktorskie) w niższej cenie 20 zł.

W programie:

 

 • Chłopiec, kret, lis i koń (The Boy, the Mole, the Fox and the Horse)
  reż. Peter Baynton, Charlie Mackesy, Wielka Brytania 2022, 35’
  Opowieść o nietypowej więzi między czterema przyjaciółmi, którzy odkrywają znaczenie życzliwości, przyjaźni, odwagi i nadziei podczas wspólnej podróży w poszukiwaniu domu jednego z nich. Adaptacja znanej książki o tym samym tytule ożywa na ekranie dzięki tradycyjnej, ręcznie rysowanej animacji dla widzów w każdym wieku.
 • Latający marynarz (The Flying Sailor)
  reż. Amanda Forbis, Wendy Tilby, Kanada 2022, 7’
  W 1917 roku, w porcie Halifax w Wielkiej Brytanii, przypadkowa kolizja dwóch okrętów powoduje ogromną eksplozję. Film śledzi relację jednego z cudownie ocalałych z katastrofy marynarzy, który wyrzucony w powietrze przeleciał odległość dwóch kilometrów, zanim wylądował bez szwanku, ale za to zupełnie pozbawiony ubrań, na pobliskim wzgórzu.
 • Handlarze lodu (Ice Merchants)
  reż. João Gonzalez, Portugalia, Francja 2022, 14’
  Każdego dnia ojciec i syn skaczą ze spadochronem z przyprawiającego o zawrót głowy klifu, aby udać się do wioski leżącej u jego stóp, gdzie sprzedają własnoręcznie wytwarzany przez siebie lód.
 • Rok siusiaków (My Year of Dicks)
  reż. Sara Gunnarsdóttir, USA 2022, 25’
  Przedmieścia amerykańskiego Houston na początku lat 90. Obdarzona bujną wyobraźnią 15-latka jest zdeterminowana, by stracić dziewictwo, ale każdy napotkany chłopak okazuje się być jednym wielkim rozczarowaniem. Urocza, animowana, retro-romantyczna komedia to kobiece spojrzenie na seksualne przebudzenie i adaptacja autentycznych wspomnień reżyserki z okresu dojrzewania.
 • Struś powiedział mi, że świat nie istnieje i chyba mu wierzę (An Ostrich Told Me the World Is Fake and I Think I Believe It)
  reż. Lachlan Pendragon, Australia 2022, 11’
  Młody telemarketer spotyka gadającego strusia, który mówi mu, że świat wokół nich to tak naprawdę specjalnie zaprojektowana animacja… Bohater postanawia powiedzieć kolegom o swoim porażającym odkryciu.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!