repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 stycznia 2023.

plakat

Basia - zestaw filmów krótkich

Basia

reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz

czas: 50’
produkcja: Polska 2018
język: polski

Kino Nowe Horyzonty, we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland, zaprasza do wspólnego wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 29 stycznia zapraszamy na dwa pokazy filmowe oraz do skorzystania ze stanowisk profilaktycznych dostępnych w holu kina (pokazy pierwszej pomoc, pomiary ciśnienia i glikemii, alkogogle, rejestracja dawców szpiku, edukacja z zakresu samobadania piersi i jąder itd.).

 

Bilety na film w formie cegiełek do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekażemy na cele WOŚP.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swojej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny - IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations). Stowarzyszenie to jest największą na świecie organizacją studencką, w ramach której działa ponad milion młodych ludzi na świecie. Członkowie IFMSA-Poland biorą czynny udział w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia m.in. poprzez promocję szeroko rozumianego zdrowia publicznego oraz edukacji medycznej wśród społeczeństwa, czy organizację projektów naukowych dla studentów kierunków medycznych.

Opis filmu:

kategoria wiekowa: 4+
gatunek: animacja, familijny

Basia – bohaterka znana z książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak – wreszcie na dużym ekranie. Skrzące się humorem i urzekające wnikliwym spojrzeniem przygody pięcioletniej dziewczynki i jej przyjaciół pokazują świat bliski każdej rodzinie. Basia ma 5 lat i tak zwany charakterek. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Czasami Basia, jak każdy przedszkolak, napotyka wielkie problemy, z którymi musi sobie poradzić. Cztery odcinki serialu Basia wyprodukowanego przez Grupę Smacznego miały swoją festiwalową odsłonę podczas 4. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci w Warszawie i Wrocławiu, gdzie okazały się prawdziwą rewelacją. Do zestawu włączony zostanie nigdzie wcześniej nie prezentowany odcinek Basia i nowy braciszek.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!