repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 stycznia 2023.

plakat

Dzikie historie

Relatos salvajes

reż. Damián Szifrón

czas: 122’
produkcja: Argentyna, Hiszpania 2014
obsada: Gerald Huther, Yakamoz Karakurt, Pablo Pineda
język: hipszański
polski dystrybutor: Gutek Film

Kino Nowe Horyzonty, we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Studentów Medycyny IFMSA-Poland, zaprasza do wspólnego wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 29 stycznia zapraszamy na dwa pokazy filmowe oraz do skorzystania ze stanowisk profilaktycznych dostępnych w holu kina (pokazy pierwszej pomoc, pomiary ciśnienia i glikemii, alkogogle, rejestracja dawców szpiku, edukacja z zakresu samobadania piersi i jąder itd.).

Bilety na film w formie cegiełek do kupienia w kasach kina i na kinonh.pl. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów przekażemy na cele WOŚP

Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland jest organizacją zrzeszającą studentów medycyny i młodych lekarzy. Jest zrzeszeniem apolitycznym, samorządnym i trwałym, o celach niezarobkowych. W ramach swojej działalności należy do Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Studentów Medycyny - IFMSA (International Federation of Medical Students’ Associations). Stowarzyszenie to jest największą na świecie organizacją studencką, w ramach której działa ponad milion młodych ludzi na świecie. Członkowie IFMSA-Poland biorą czynny udział w realizacji celów statutowych Stowarzyszenia m.in. poprzez promocję szeroko rozumianego zdrowia publicznego oraz edukacji medycznej wśród społeczeństwa, czy organizację projektów naukowych dla studentów kierunków medycznych.

Opis filmu:

gatunek: czarna komedia

Dzika komedia, w której spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą „dość!” i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem.

Te historie narodziły się w najbardziej niepokornej części mojej wyobraźni. Kiedy pracowałem nad innymi projektami – i często byłem bardzo rozczarowany, że nie da się ich zrealizować – zacząłem pisać krótkie historie, które pozwoliłyby mi pozbyć się nadmiaru frustracji. Po jakimś czasie zdałem sobie sprawę, że we wszystkich tych opowiadaniach powracają pewne tematy i motywy, dzięki czemu są one dość spójną całością, opowiadającą o zemście, destrukcji, katharsis. A przede wszystkim o niezwykłej przyjemności, jaką daje... utrata kontroli.

Damián Szifrón, reżyser

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!