repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

W repertuarze kina nie ma zaplanowanych pokazów tego filmu.

Przygody księcia Ahmeda; Konik polny i mrówka; Zemsta Kinooperatora

Die Abenteuer des Prinzen Achmed; Strekoza i muravej; Mest kinematograficheskogo operatora

reż. Lotte Reiniger; Władysław Starewicz

czas: 98’

24 listopada, godz. 17.00
wykład "Ożywione rysunki - wczesne kino animowane" poprowadzi prof. Paweł Sitkiewicz

Przygody księcia Ahmeda, reż. Lotte Reiniger

Afrykański czarownik chwali się przed kalifem swoim latającym koniem. Władcy tak podoba się zwierzę, że postanawia je kupić. Ponieważ czarownika nie interesuje złoto, zostaje mu zaproponowany skarb, jaki sobie tylko wybierze. Ku rozpaczy Dinarsade, córki kalifa, decyduje się właśnie na nią. Wyborowi przeciwstawia się brat kobiety, książę Achmed, więc czarownik namawia go, żeby sprawdził, jak wspaniały jest koń. Zwierzę jednak unosi go i zabiera z dala od królestwa.

Konik polny i mrówka, reż. Władysław Starewicz

Przez całe lato konik polny bawił się, ucztował i spotykał z przyjaciółmi. Tymczasem pracowita mrówka przygotowywała się do zimy budując schronienie czego konik polny nie rozumiał i wyśmiewał zapracowaną mrówkę, jednak gdy nadeszła zima hulaszcze życie konika polnego zmieniło się...

Zemsta Kinooperatora, reż. Władysław Starewicz

Zemsta kinooperatora to jedna z pierwszych animacji Władysława Starewicza wykonana w technice poklatkowej, w której głównymi bohaterami są niezwykle realistycznie wyglądające owady. Porzucony mąż mści się na niewiernej żonie, filmując ją wraz z kochankiem, po czym pokazuje film w miejscowym kinie.

 

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!