repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Metropolis, reż. Fritz Lang

Akademia Kina Światowego

W związku z obecną sytuacją pandemiczną zawieszamy Akademię Kina Światowego na jeden semestr. Skomplikowana sytuacja z pozyskaniem licencji zagranicznych na pokazy online uniemożliwia nam standardowe przeprowadzenie zajęć. Nie mamy pewności, że po otwarciu kina nie zostaną znów zamknięte. Nie chcemy utrudniać Państwu kolejnego semestru, dlatego postanowiliśmy zawiesić jeden semestr. Wierzymy, że w październiku sytuacja będzie już na tyle stabilna, iż będziemy mogli wrócić z zajęciami.

Akademia Kina Światowego to autorski projekt zainicjowany przez Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Całość stanowi dwuletni (czterosemestralny) kurs historii filmu

Do udziału w Akademii Kina Światowego zapraszamy zarówno studentów wrocławskich uczelni wyższych, jak i wolnych słuchaczy - niezależnie od wieku i wykształcenia. Kurs można potraktować holistycznie - jako dwuletnią przygodę z historią kina (wówczas zachęcamy do zakupu karnetów semestralnych) lub jako doskonałą okazję do zobaczenia wybranych pereł światowego kina na wielkim ekranie (istnieje możliwość zakupu biletów na pojedyncze pokazy). Podstawowym celem wykładów jest zapoznanie słuchaczy z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym - w duchu tzw. Nowej Historii Kina. Tym samym kinematografia staje się soczewką, przez którą obserwujemy, jak zmieniał się świat w ciągu ostatniego stulecia.

O dostaniu się na zajęcia Akademii decyduje kolejność zgłoszeń. Nie ma konieczności ukończenia wcześniejszego semestru kursu, aby móc zapisać się na kolejny. Wybrane wrocławskie uczelnie honorują zajęcia Akademii jako przedmioty fakultatywne i ponadprogramowe (wraz z punktami ECTS).

Studenci, którzy decydują się zaliczać zajęcia Akademii jako przedmiot są zobowiązani do zakończenia każdego semestru egzaminem. Wolni słuchacze nie mają takich obowiązków, choć - chcąc otrzymać dyplom ukończenia rocznej Akademii - będą mogli uzyskiwać zaliczenia semestrów. Każdy semestr jest traktowany jako osobny kurs. Do uczestnictwa w zajęciach Akademii upoważnia karnet, istnieje też możliwość wykupienia biletów na poszczególne zajęcia. 

Zaległe pokazy

9 marca, wtorek

16 marca, wtorek

23 marca, wtorek

30 marca, wtorek

Śledź Akademie filmowe na Facebooku

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!