repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 26 października 2016.

Floating on Fire, All These Voices

czas: 65’
właściciel praw: Manifiesta; American Film Institute

All These Voices 

USA 2015, 15'
polski, niemiecki, kolor/czarno-biały

reżyseria: David Gerson
scenariusz: David Gerson, Martin Horvat, Brennan Elizabeth Peters
zdjęcia: Eli Arenson
montaż: Spencer Koobatian
muzyka: Brian McOmber
obsada: Beata Pozniak, Kristof Konrad, Kasia Kowalczyk, Anthony Nikolchev
producent: Sara Nassin, Beatrice von Schwerin
produkcja: American Film Institute (AFI)

Kilka dni po zakończeniu wojny młody oficer SS trafia do opuszczonego polskiego teatru. Nie jest jednak sam. Okazuje się, że na miejscu ukrywa się teatralna grupa eksperymentalna, która cało wyszła ze zbrojnych działań okupanta i powoli wraca do normalności. Żołnierz nie przyznaje się do swojego pochodzenia - udając niemowę, dołącza do aktorów w ich celebracji życia i śmierci.

Magdalena Maksimiuk

Floating on Fire

USA 2015, 50'
angielski, kolor

reżyseria: Bartek Bartos, Piotr Bartos
scenariusz: Bartek Bartos
zdjęcia: Bartek Bartos, Piotr Bartos
montaż: Bartek Bartos, Piotr Bartos
muzyka: Maciej Zieliński
obsada: Jana Napoli
producent: Jana Napoli
produkcja: Manifiesta Film, Soundflower Studio

Film braci Bartos to historia instalacji poświęconej ofiarom huraganu Katrina i wykonanej przez nowoorleańską artystkę Janę Napoli. W 2005 roku, dwa miesiące po przejściu huraganu, Jana zaczęła pracę nad Zaporą, składającą się z kilkuset szuflad zabranych ze zniszczonych domów mieszkańców Nowego Orleanu. Instalacja była prezentowana w Nowym Jorku, Houston, Nowym Orleanie, Austin, Hamburgu, Mannheim, Berlinie oraz we Wrocławiu. W 2010 roku Jana postanowiła spalić Floodwall.

Joanna Ostrowska

David Gerson

Urodzony w Waszyngtonie aktor i reżyser. Absolwent Uniwersytetu Columbia i American Film Institute. Jego filmy były nagradzane m.in. na Sundance, a debiutancki krótki metraż, Ultra Violet for Sixteen Minutes, wyświetlano na różnych światowych festiwalach i m.in. w Centrum Pompidou. Nowojorska MoMA zakupiło film do swojej stałej kolekcji. All These Voices to film dyplomowy Gersona.

Filmografia

2011 Ultra Violet for Sixteen Minutes / Ultra Violet for Sixteen Minutes (short, doc.)

2011 American Standard / American Standard (short)

2015 La Prada Vita / La Prada Vita (short)

2015 All These Voices (short)

Bartek Bartos, Piotr Bartos

Bartek (rocznik 1979) i Piotr (rocznik 1984) to wrocławski duet filmowy. Bartek zajmuje się reżyserią, produkcją i scenopisarstwem, jest absolwentem wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego, kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej. Piotr jest operatorem filmowym, montażystą, a przede wszystkim artystą. Bartek produkował filmy dokumentalne dla telewizji holenderskiej. Reżyserował programy kulturalne i rozrywkowe dla TVP2, TVP Kultura i TVN. Piotr realizował się jako artysta niezależny, działając w dziedzinie filmu eksperymentalnego, fotografii i grafiki. W 2008 roku na Nowych Horyzontach prezentowana była jego multimedialna instalacja Siedem pór roku. W 2013 roku bracia otworzyli we Wrocławiu studio filmowe MANIFIESTAfilm, którego celem jest produkcja kina autorskiego. Film Chłopiec z żabą, ich wspólny pełnometrażowy debiut reżyserski, zdobył nagrodę dla najlepszego filmu w konkursie Powiększenie podczas 14. MFF Nowe Horyzonty. Floating on Fire jest ich drugim pełnometrażowym dokumentem. Produkcja miała światową premierę na festiwalu w Nowym Orleanie (2015).

Filmografia

2014 Chłopiec z żabą / Boy with a Frog (doc.)

2015 Floating on Fire (doc.)

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!