repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 11 grudnia 2014.

Suicide Room

Sala samobójców

reż. Jan Komasa

czas: 117’
produkcja: Poland 2011
obsada: Jakub Gierszal, Roma Gasiorowska, Agata Kulesza, Krzysztof Pieczynski

Guest: Samuel Nowak

Teenage Dominik is preparing for his final exams. After the graduation ball, a series of events take place, which cause this sensitive, neglected by his wealthy parents and bullied by his classmates, young man to step into the virtual world. There he meets mysterious Sylwia... One of the most popular Polish films of 2011, which had its premiere at the International Film Festival in Berlin.

After the film Samuel Nowak, media expert, author of „Seksualny kapital”, will introduce the social context of the film.

Gość: Samuel Nowak

Nastoletni Dominik przygotowuje się do matury. Po studniówce następują wydarzenia przez które wrażliwy, zaniedbany przez zamożnych rodziców i napiętnowany przez klasę chłopak, wycofuje się do świata wirtualnego. Tam poznaje tajemniczą Sylwię…  Jeden z najpopularniejszych polskich filmów 2011 roku, który premierę miał na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

Gościem pokazu będzie Samuel Nowak – medioznawca, autor książki „Seksualny kapitał”, który wprowadzi w społeczny kontekst filmu.

Jan Komasa

Urodził się 1981 roku w Poznaniu. Syn aktora Wiesława Komasy. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Sala samobójców jest jego debiutem pełnometrażowym. Wcześniej mogliśmy oglądać jego nowelę Warszawa, która w 2005 roku razem ze Śląskiem Anny Kazejak-Dawid i Morzem Macieja Migasa trafiła na kinowe ekrany pod wspólnym tytułem Oda do radości. Był to efekt konkursu na najlepszy scenariusz ogłoszonego przez Akson Studio.

Filmografia

2003 Projekt rodzina (short)

2004 Fajnie, że jesteś (short)

2005 Warszawa (short)

2007 Spływ (doc.)

2011 Sala samobójców / Suicide Room

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!