repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Złe drogi, reż. Natalia Worożbyt

Ukraїna! 6. Festiwal Filmowy

od 22 do 28 października

Jedyny festiwal filmów ukraińskich w Polsce, przybliżający widzom najnowsze i najlepsze produkcje od naszych wschodnich sąsiadów. Równocześnie to okazja, aby przekonać się o sile tamtejszej kinematografii, która z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie światowych festiwali, krytyków filmowych, jak i samych widzów. W ramach wrocławskiej odsłony festiwalu zostaną zaprezentowane filmy fabularne, dokumentalne i animacje, które powstały w Ukrainie w ciągu ostatnich lat. 

W tegorocznym programie odnajdziemy między innymi zachwycający debiut fabularny Kateryny Gornostai, Przystanek Ziemia, który na tegorocznym Berlinale wygrał sekcję Generation14+. Autentyczność i wrażliwość, z jaką reżyserka filmu oddaje emocje wchodzących w dorosłość bohaterów, chwyta za serce i pozwala przejrzeć się w filmowym świecie jak we własnych wspomnieniach.

Na Festiwalu zobaczymy również nagrodzony na Warszawskim Festiwalu Filmowym dramat Z zawiązanymi oczami oraz Złe drogi: laureata nagrody Verona Film Club przyznawanej podczas Międzynarodowego Tygodnia Krytyki w Wenecji. Każda z tych produkcji opowiada o bohaterach uwikłanych w czas wojennych wydarzeń - zarówno tych rozgrywających się tu i teraz, jak i walk, które zdają się być już zakończone.

Program nie pomija również klasyki kina - Biały ptak z czarnym znamieniem z udziałem Bohdana Stupki to historia losów wiejskiej rodziny muzykantów, żyjącej na terenach Bukowiny. Na wielkim ekranie zaprezentowany zostanie także najnowszy film Ołeha Sencowa Nosorożec oraz porażający dokument Ten deszcz nigdy nie ustanie opowiadający o niekończącej się spirali wojny.

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!