repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

22 paź / pt

Zestaw animacji

czas: 80’
produkcja: Ukraina 2020-2021
język: ukraiński

kategoria wiekowa: 16+

Najlepsze filmy Międzynarodowego Festiwalu Współczesnej Animacji LINOLEUM, który od 2014 roku odbywa się w Kijowie. Co roku w programie U!FF znajdują się najlepsze ukraińskie animacje, nagradzane na międzynarodowych festiwalach filmowych.

W programie:

 • Wojna, która zmieniła Rondo, reż. Olha Hawryłowa

  Animacja stworzona na podstawie książki o tym samym tytule autorstwa pracowni Art Studio Agrafka. Rondo – przepiękne miasto w którym żyją bohaterzy. Ich świat – spokojny i szczęśliwy. Ale niespodziewanie pojawia się Wojna. Nie ma ona serca i nie rozumie żadnego języka. Jedyne czego chce to zniszczyć Rondo i jego mieszkańców. Główni bohaterzy to szklany chłopczyk Danko i jego przyjaciele: papierowy ptaszek o imieniu Zirka i pies Fabian. Decydują się stanąć na czele walki. Wraz z mieszkańcami miasta wymyślają sposób jak pokonać zło, ponieważ światło ich serc jest silniejsze od jakiejkolwiek ciemności. Historia o Rondzie i Wojnie, to wymyślona rozmowa z dziećmi o wojnie, z wykorzystaniem wizualno-dynamicznego języka. Nie wywołuje traum, a pozwala zrozumieć co się dzieje i jak szukać konstruktywnego sposobu rozwiązani problemów.

 • Temperatura błysków, reż. Ołena Riznyczenko

  Animacja krótkometrażowa o przemocy domowej. Okrutna „pandemia w pandemii”, czyli przemoc domowa, to problem, którego wiele z osób nie może do końca zrozumieć. Ale możemy pomóc ofiarom poprzez znalezienie zrozumienia w oczach innych ludzi, może nawet w sercach!

 • Niepotrzebne Rzeczy, reż. Dmytro Lisenbrat

   Czy w niedalekiej przeszłości możliwe będzie, że robot będzie miał zwierzątko domowe? Czy może tym zwierzęciem stać się człowiek? Czy staną się przyjaciółmi i co z tego wyniknie? Miłość do ludzi nie zawsze ma szczęśliwe zakończenie.

 • Już dawno chciałem latać, reż. Elina Pupina, Mykyta Żurawlow

  Wanja rośnie w prawdziwej, kochającej się rodzinie. Ma wsparcie, opiekę i ciepło. Od najmniejszego marzył o locie w kosmos i w końcu pojawia się taka możliwość!

 • Odpowiedzialny bohater, reż. Roman Łysenko

  Z wielką siłą wiąże się wielka odpowiedzialność. Tragikomiczna opowieść o klasycznym ratunku superbohaterów, z nagłym zwrotem akcji i prawdziwymi konsekwencjami. Inspirowana nieco naiwnymi, ale czarującymi filmami o Supermanie lat 70-80.

 • Dołączono most do miasta, reż. Kłym Kłymczuk

  Dawno temu dołączono do miasta niewielki most. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale most dobrze pamięta stare czasy i opowiada nam o nich.

 • Tygrys wędruje obok, reż. Anastasija Falilejewa

  Czarne/ponure myśli ogarniają Kacumi/Katsumi . Dziewczyna widzi niewsamowite znaki, które pokazują jej, że jej życie jest w punkcie bez powrotu. Ośmiela się podjąć desperacki krok – popełnić samobójstwo. W tym momencie pojawia się mistyczny Tygrys. Czy uda mu się uratować Kacumi/Katsumi

 • Empatia, reż. Marija Saptowa

  Młody mężczyzna nosi na swojej głowie zrujnowany, ceglany budynek. Zmuszony jest żyć we społeczeństwie, gdzie posiadanie na swojej głowie ruin jest zabronione. Starannie chowa swój defekt z pomocą wysokiego kapelusza i jedyne pocieszenie znajduje u swojej ukochanej. Pewnego dnia, w wyniku strasznego zbiegu okoliczności jego sekret zostaje ujawniony, a ruinom, które były pieczołowicie chronione, grozi wyburzenie.

 • CATnBAT - Ewolucja, reż. Saszko Danyłenko, Waleryj Lifirenko

  Kot i Nietoperz to najlepsi przyjaciele. Każdego dnia oglądają telewizje i zainspirowani tym co widzą, chodzą robić głupoty. Każda opowieść o nich odsłania bolesną prawdę o ludzkiej naturze.

 • Głęboka Woda, reż. Anna Dudok

  Samotna, pulchna syrena/rusałka uwielbia za pomocą magii podglądać ludzi przez wodociągi.  Pewnego razu zakochuje się w mężczyźnie i upojona namiętnością pojawia się u niego w mieszkaniu, by zaspokoić swoje niepohamowane żądze.

 • Papier-mâché, reż. Anastasija Felilejewa

  Jak warstwy papieru-mâché wzmacniają kruchą formę, tak praca nad filmami, sama w sobie, formuje reżysera. Film dedykowany jest uważnemu nauczycielowi i wydatnemu lalkarzowi Ołehu Pedanu.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!