Niezwykłe lato z Tess, reż. Steven WouterloodNiezwykłe lato z Tess, reż. Steven Wouterlood
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej
Pierwsze skojarzenie z hasłem "film edukacyjny" zazwyczaj przywodzi na myśl nudne i długie pokazy, połączone z jeszcze nudniejszymi wykładami. W ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już od ponad 10 lat obalamy ten stereotyp i udowadniamy, że nauczanie poprzez kino to jeden z najlepszych sposób na zdobycie wiedzy oraz kompetencji.

Projekt NHEF skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach spotkań zapraszamy na wyjątkowe pokazy filmowe, prelekcje, analizy i dyskusje przygotowane przez ekspertów z różnych dziedzin (m.in. filmoznawcy, socjolodzy, psycholodzy czy kulturoznawcy), realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dodatkowo przygotowujemy materiały dydaktyczne dla nauczycieli, proponujemy także oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Nasz program powiązany jest z podstawą programową polskiego szkolnictwa i organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak to działa?

Chęć udziału w projekcie mogą zgłaszać nauczyciele, zapisując swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli można znaleźć tutaj). Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, od października do kwietnia, we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty. Każdy z seansów połączony jest z prelekcją lub analizą multimedialną, związaną z zagadnieniem prezentowanym w filmie. Dodatkowo, nauczyciele otrzymują interdyscyplinarne materiały dydaktyczne do wykorzystania podczas zajęć szkolnych lub przy rodzinnych dyskusjach filmowych w domu.

Informacje praktyczne

  • Zapisy na nowy semestr rozpoczną się w październiku 2020 roku.
  • Cena biletu na pojedyncze zajęcia: 12 zł (od ucznia)
  • Cena karnetu na siedem spotkań: 70 zł (od ucznia)
  • Opiekunowie grup mają zagwarantowany bezpłatny wstęp
  • Szkoły publiczne mogą wykupić bilety i karnety w ramach projektu Szkoła w Mieście
  • Istnieje możliwość wyboru pojedynczych seansów z całorocznego programu

Kontakt 

Justyna Oczkowska

tel. 698 166 947

j.oczkowska@kinonh.pl

Opisy cykli oraz katalog z filmami

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.