repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
The Berlin File reż. Seung-wan Ryoo

K-movies – przegląd kina koreańskiego

ceny biletów:
normalny - 16 zł
dla posiadaczy Karty Klubowej - 14 zł

Co miesiąc zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na najciekawsze produkcje z Korei Południowej. Prezentowane w ramach przeglądu filmy to mainstreamowe kino gatunkowe ostatnich lat. Koreańska kinematografia wykorzystuje w dużej mierze ikonografię Hollywoodu, zachowując przy tym lokalny „smak” i wciąż będąc na tyle egzotyczną, by zaskakiwać odmiennością.

W programie:

21 czerwca, godz. 18.00

The Berlin File
reż. Seung-wan Ryoo, Korea Południowa 2013, 120’

Skomplikowana międzynarodowa rozgrywka szpiegowska z samego serca Europy, pokazana z punktu widzenia asów koreańskich wywiadów. Pyo Jong-sung, północnokoreański szpieg "duch", zostaje oskarżony o zdradę ojczyzny i przeznaczony do likwidacji. Walka o przetrwanie popchnie go ku zaskakującej współpracy. Film łączy nastrój starych, zimnowojennych filmów szpiegowskich z dynamiką współczesnych hollywoodzkich thrillerów.

19 lipca, godz. 18.00

Miracle in Cel No. 7
reż. Lee Hwan-kyung, Korea Południowa  2013, 127’

Yong-goo jest upośledzonym umysłowo ojcem 7-letniej Ye-seung. Gdy zostaje oskarżony o gwałt i zamordowanie przypadkowo spotkanej na ulicy dziewczynki, trafia do więzienia, grozi mu kara śmierci. Współwięźniowie w pierwszym odruchu dają mu wycisk. Orientują się jednak, że mają do czynienia z poczciwym i prawdopodobnie niewinnym człowiekiem. Widząc jego tęsknotę za córką, postanawiają sprowadzić ją do celi.

16 sierpnia, godz. 18.00 

Secretly Greatly
reż. Chul-soo Jang, Korea Południowa 2013, 124’

Adaptacja popularnego sieciowego komiksu. Dong-gu jest północnokoreańskim szpiegiem, wychowankiem elitarnego oddziału żołnierzy. Wysłany na przedmieścia Seulu, na sygnał do działania czeka pod przykrywką lokalnego głupka, pracującego w sklepie spożywczym. Okazuje się, że szpiegów w tej okolicy jest wielu – jeden od lat pracuje jako listonosz, inny przyjeżdża z zamiarem wygrania castingu na k-popową gwiazdę. Kiedy z Pjongjangu przychodzą instrukcje, są dosyć zaskakujące…

20 września, godz. 18.00

Killer Toon
reż. Yong-gyun Kim, Korea Południowa 2013, 104’

W k-horrorze Killer Toon grozę budzi internetowy komiks (webtoon), bardzo popularna w Korei forma rozrywki. Jego autorka, piękna i majętna Ji-yoon, w swoich pracach przewiduje makabryczne zgony kolejnych osób. Próbujący rozwikłać zagadkę policjanci mają poważny dylemat - czy są to samobójstwa, czy sprawczynią jest Ji-yoon? A może w sprawę zamieszane są siły nadprzyrodzone? Zaletą filmu są animacje utrzymane w komiksowym duchu.

18 października, godz. 18.00

Hide and Seek
reż. Huh Jung, Korea Południowa 2013, 107’

Wśród mieszkańców przeznaczonej do wyburzenia dzielnicy krąży plotka o ludziach, którzy w tajemnicy przed lokatorami kryją się w mieszkaniach. To właśnie tu trafia Sung-soo, biznesmen i właściciel eleganckiej restauracji, na co dzień mieszkający w luksusowym apartamencie na strzeżonym osiedlu w Seulu. Szuka swojego przyrodniego brata Sunga-chula, przestępcy skazywanego za napaści na kobiety. Sung-chul wydaje się być bardziej duchem niż postacią z krwi i kości, jednak na samą o nim wzmiankę sąsiedzi zatrzaskują drzwi.

8 listopada, godz. 18.00

Boomerang Family
reż. Hae-sung Song, Korea Południowa 2013, 112’

Oh In-mo jest reżyserem filmowym, którego debiut zaliczył spektakularną klapę, mężem, którego małżeństwo z hukiem się rozpadło. Postanawia przeczekać życiowy kryzys u matki. Niestety mieszka z nią już starszy brat Han-mo, nieudacznik i kryminalista, a do rodzinnego gniazda wraca także najmłodsza Mi-yeon, po dwóch rozwodach i z buntowniczą córką. W małym mieszkaniu ścierają się odmienne temperamenty. Czy w trudnej chwili rodzina zjednoczy się i zawalczy o swoje?

13 grudnia, godz. 18.00

Talking Architect
reż. Jae-eun Jeong, Korea Południowa  2011, 95’

Portret Chunga Guyona, wykształconego we Francji koreańskiego architekta, który zrealizował w ojczyźnie wiele istotnych projektów. Nękany postępującą chorobą nowotworową, Guyon odwiedza zaprojektowane przez siebie budynki, pomaga w przygotowaniach do poświęconej mu wystawy. To opowieść o filozofii i sensie jego pracy, a także o powolnym żegnaniu się ze światem. Opiniami na temat jego twórczości dzielą się architekci i krytycy.

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!