Cykl Akademia Podróżowania „Trzy Żywioły”

18.06, godz.18.00, sala nr 6

Akademia Podróżowania Trzy Żywioły w programie kina

Cena biletu: 12 zł

W programie:

18.00 - 18.30 projekcja filmowa: Żyć poza systemem reż. Katarzyna Cegłowska

18.30 - 19.00 prelekcja - Joanna Chodorska, AIESEC Polska Oddział Politechnika Wrocławska

19.00 - 20.00 Agnieszka i Sławomir Bieniek (warsztaty)

Żyć poza systemem reż. Katarzyna Cegłowska (Polska, 20')

Film opowiada o polskiej rodzinie, która 12 lat temu wyjechała z Polski do Argentyny. Wraz z trojką dzieci przemierzyli dużą cześć Ameryki Południowej, żyjąc m.in. na pustyni Atakama w Chile, wśród boliwijskich Indian, czy z napotkanym szamanem w Boliwii. Ich aktualny adres? W dżungli, przy dzikiej plaży Funda, nieopodal Rio de Janeiro. Bez światła i prądu, z dala od cywilizacji. “Bardzo długo podróżowaliśmy, szukając swego szczęścia. Aż nagle zrozumieliśmy, że to szczęście nie jest związane z żadnym miejscem. Okazało się, że ono jest w nas." - Magda i Adrian Delegaci.

Prelekcja: Szkoła w Indonezji

Swoje doświadczenia zdobyte podczas nauczania języka angielskiego w sierocińcu, położonym w małej wiosce w Indonezji, zrelacjonuje Joanna Chodorska. Nasz gość opowie o tym, jak wygląda dzień powszedni azjatyckich uczniów, o miejscu, gdzie mając 10 dolarów w kieszeni można być najbogatszą osobą na ulicy, w jednej chwili zostać milionerem. Będzie szansa, by zatańczyć bahasa indonesia, a także skosztować chili w tradycyjny indonezyjski sposób.

Joanna Chodorska

Czas pomiędzy dwoma kierunkami studiów wypełnia, angażując się w różne inicjatywy jako wolontariuszka oraz podróżując. Bywa, że udaje jej się połączyć obie pasje. W ten sposób trafiła na 10 miesięcy do Indonezji. Ma na swoim koncie również podróże do tak odległych miejsc jak Australia, Japonia czy Fidżi. Aktywnie działa jako koordynatorka w lokalnym oddziale AIESEC przy Politechnice Wrocławskiej.

 

Warsztaty: Egzotyczne podróże z dziećmi

Warsztaty oparte są na wieloletnich doświadczeniach podróżniczych zarówno Państwa Bieńków, jak i ich przyjaciół oraz znajomych globtroterów. Goście opowiedzą, jak najlepiej przygotować i bezpiecznie zrealizować bliższe i dalsze egzotyczne podróże rodzinne z małymi dziećmi, również w okresie ciąży. Podpowiedzą, jak podczas podróży zadbać o bezpieczeństwo, zdrowie i higienę zarówno niemowlaków, jak i przedszkolaków. Jaki ekwipunek sprawdza się i jest w tym bardzo pomocny. Przybliżą dziecięcy jadłospis w podróży, preferowane środki transportu i miejsca noclegowe.  

Warsztaty poprowadzą: Agnieszka i Sławomir Bieniek
Mieszkają w piastowskim Głogowie na Dolnym Śląsku. Ona jest fizjoterapeutką, a on górnikiem w jednej z kopalń KGHM Polska Miedź S.A. Dzieci: 4-letnia córka Ania i dwaj synowie: 6-letni Filip oraz 14-letni Andrzej. Od lat podróżują całą rodziną i nie wyobrażają sobie, by mogło być inaczej. Odwiedzili m.in. Egipt, Tunezję, Wyspy Kanaryjskie, RPA, Kamczatkę, Filipiny, Ekwador, Wyspy Galapagos i Kolumbię. Zdjęcia i opisy ze swoich wybranych podróży zamieszczają na stronie: www.malypodroznik.pl

Akademia Podróżowania "Trzy Żywioły" powstała na fundamencie Klubu Podróżników „Trzy Żywioły” a jej inauguracja odbyła się 11 maja 2012 roku w ramach programu "Via Cultura", podczas nominacji Wrocławia do Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Celem AP jest realizacja programów edukacyjnych w zakresie pisania tekstów podróżniczych, prowadzenia blogów, pisania reportaży, fotografowania w podróży, kręcenia filmów – dokumentalnych, podróżniczych, a także zdobywania praktycznej wiedzy dotyczącej przygotowywania do podróży indywidualnych w różne zakątki Ziemi.

Klub Podróżników „Trzy Żywioły”  (od 2004 r.) organizuje jedne z największych w Polsce spotkań podróżników – Festiwal Podróżników „Trzy Żywioły” i Festiwalu Filmów Świata „Trzy Żywioły” – we Wrocławiu, na Zamku Bolków, w Krakowie, Warszawie i w innych miastach.

Więcej: www.3zywioly.pl

 

Współorganizator spotkania:

Szkoła Górska "Tramposfera"

www.tramposfera.pl

Partner spotkania:

AIESEC Poland

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.