repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

Mistrzowie Kina: Jeunet - Caro

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo zamykamy Kino Nowe Horyzonty od 12 do 25 marca 2020 roku (przy czym zaznaczamy, że termin może ulec zmianie). Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

 

Co łączy tak odmiennych reżyserów jak Taika Waititi, Paolo Sorrentino czy David Lynch? Wszyscy oni mają w swoim dorobku filmy, które wywarły wpływ na kształt współczesnego kina. W ramach cyklu "Mistrzowie Kina" Kino Nowe Horyzonty prezentuje dzieła uznanych klasyków i najgłośniejszych reżyserów ostatnich lat solidarnie udowadniających, że terminu "kino autorskie" wciąż nie należy odsyłać do filmoznawczego lamusa. "Mistrzowie Kina" to - w naszym rozumieniu - twórcy potrafiący zaskoczyć i zainspirować widza, a także poszukujący nowych rozwiązań zarówno na poziomie treści, jak i formy.

Francja lat dziewięćdziesiątych mogła pochwalić się dwoma dobrami narodowymi: piłkarską reprezentacją narodową (Mistrzowie Świata 98') oraz duetem Jean - Pierre Jeunet - Marc Caro. Obaj twórcyzachwycili świat unikalnym stylem, który Jeunet bezbłędnie scharakteryzował słowami: "Tony są ciepłe, aktorzy mają wyraziste gęby, dialogi pachną Jacquesem Prévertem i zawsze pojawia się motyw dzieciństwa". Mocną stronę duetu Jeunet - Caro stanowi także umiejętność łączenia mrocznej, surrealistycznej wyobraźni ze slapstickowym poczuciem humoru.

W programie:

11 marca, środa, godz. 20.00

Delicatessen
reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro / Francja 1991 / 99'

18 marca, środa, godz. 20.00

Miasto zaginionych dzieci
reż. Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro / Francja, Hiszpania, Niemcy 1995 / 112'

Sponsor cyklu:

Alliance Française Wrocław zaprasza na Frankofonię. Dni Krajów Francuskojęzycznych we Wrocławiu 2020 
www.alliance-francaise.pl

aktualności

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!