Nosferatu wampir reż. Werner HerzogNosferatu wampir reż. Werner Herzog
22 listopada 2012
"Inne światy Wernera Herzoga" w Kinie Nowe Horyzonty

23 listopada - 2 grudnia 2012

Werner Herzog jest ikoną współczesnego kina autorskiego. Urodził się 70 lat temu w Monachium, dzieciństwo spędził w małej bawarskiej wiosce, skąd wyruszył w swoją nieustającą podroż przez wszystkie kontynenty, z Arktyką włącznie, by realizować wyjątkową namiętność, którą jest przekraczanie wszelkich granic: geograficznych, językowych, społecznych czy politycznych. Ekstremalne formy egzystencji i wydarzenia mają dla reżysera wymiar magiczny, bezustannie stawia czoła temu, co skrajne, zagadkowe, mityczne, nieracjonalne. Herzog, artysta-wizjoner, w swoich filmach nie daje jednoznacznych odpowiedzi, stawia jedynie uniwersalne pytania o istotę człowieczeństwa: sobie i światu. Ponad pół wieku temu nakręcił swój pierwszy film. Dziś ma ich w dorobku blisko siedemdziesiąt: fabuł i dokumentów.

Wrocławska retrospektywa obejmuje 22 wybitne dzieła z lat 1962–2011, zarówno legendarne fabuły: Aguirre, gniew Boży (1972), Zagadka Kaspara Hausera (1974), Nosferatu – wampir (1978), Fitzcarraldo (1982), jak i dokumenty: od wczesnej Fatamorgany (1970) po najnowszy Otchłań. Opowieść o życiu i śmierci (2011). Na multimedialnej wystawie zostanie pokazany wybór nieznanych zdjęć i dokumentów ze zbiorów Deutsche Kinemathek. Na ekranach plazmowych będzie można obejrzeć 10 dokumentów o Herzogu, serię wywiadów z reżyserem i wykład masterclass. Całość uzupełniają plakaty, obrazy i rysunki zainspirowane twórczością reżysera. Częścią projektu jest również album, pierwsza monografia Herzoga na polskim rynku i jedna z nielicznych na świecie.

Organizatorzy projektu w czterech polskich miastach: Goethe-Institut, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu w Toruniu, Filmoteka Narodowa w Warszawie, Against Gravity, Planete+ Doc Film Festival, Stowarzyszenie Nowe Horyzonty oraz Stowarzyszenie Kampania Artystyczna.

więcej informacji

Bilety w cenie 16 zł.

Pełny program i bilety

Drodzy Widzowie!

W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo przedłużamy zamknięcie Kina Nowe Horyzonty do odwołania. Wszystkie pokazy i wydarzenia specjalne zaplanowane na ten czas zostaną w miarę możliwości przeniesione na przyszłość, o wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Więcej szczegółów (w tym związanych ze zwrotami biletów) można znaleźć tutaj. Przepraszamy za wszelkie niedogodności!

rezerwacje telefoniczne

(+48) 532 726 581

tłumaczenia
dopisz się do newslettera
Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, 50-077 Wrocław, kino@kinonh.pl
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  • Regulamin serwisu  •  realizacja: Pracownia Pakamera + Multiversal
Kino uprzedza o możliwości dokonywania koniecznych zmian w programie.