repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Batman, reż. Tim Burton
Aktualności

Akademia Kina Światowego – ruszyły zapisy na III semestr

7 lut

Od amerykańskiej eksplozji kina autorskiego po europejskie filmy produkowane w czasach społecznych i politycznych niepokojów – trzeci semestr Akademii Kina Światowego to trzynaście wykładów poświęconych historii kinematografii lat 70. i 80. W programie między innymi: Kino Antypodów zilustrowane seansem Priscilli, królowej pustyni, hiszpańska kinematografia, której towarzyszyć będzie dzieło Carlosa Saury Nakarmić kruki czy przystanek w Globalnym Hollywood wzbogacony seansem Batmana w reżyserii Tima Burtona. 

Zajęcia niezmiennie poprowadzą wybitni teoretycy i historycy kina – między innymi prof. Monika Talarczyk, prof. Krzysztof Kornacki, prof. Marcin Adamczak, dr Michał Pabiś-Orzeszyna, dr Robert Dudziński, mgr Diana Dąbrowska czy dr Miłosz Stelmach.

Opis trzeciego semestru

W trakcie kilku miesięcy przyjrzymy się między innymi amerykańskiej eksplozji kina autorskiego, niezależnego i eksploatacyjnego, zobaczymy, jak rodził się model korporacyjnego Hollywood i jak kształtowała się formuła współczesnego blockbustera. Osobne miejsce poświęcimy filmom europejskim – włoskim, niemieckim, brytyjskim czy hiszpańskim – produkowanym w czasach społecznych i politycznych niepokojów targających wówczas Starym Kontynentem. Poznamy też źródła globalnego sukcesu, który w latach 70. odniosła kinematografia australijska. Dowiemy się czegoś o schyłkowym modernizmie i rodzącym się postmodernizmie oraz o tym, jaką rolę w historii kina odgrywają te filmy, które nigdy nie powstały.

Jak dołączyć?

Do udziału w zajęciach zapraszamy nie tylko studentów wrocławskich uczelni, ale też miłośników kina, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat historii filmu. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup karnetu semestralnego, dzięki któremu można wziąć udział we wszystkich spotkaniach. Na każde zajęcia dostępna będzie również osobna pula biletów.

Zapisy

Sprawdź dokładny program

O Akademii Kina Światowego

Akademia Kina Światowego to nasze autorskie przedsięwzięcie, w ramach którego prezentujemy rozwój kina na świecie. Każdy z seansów poprzedzony jest wykładem przygotowanym przez specjalistki i specjalistów związanych ze światem filmu. Dzięki wykładom słuchacze mają okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami historii filmu na tle kulturowym, społecznym, politycznym i artystycznym – w duchu tzw. Nowej Historii Kina.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!