repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Aktualności

Trwa Miesiąc Filmu Europejskiego

28 lis

Od Reykjaviku, przez Ateny, Lizbonę, Bukareszt i Wrocław – trwa Miesiąc Filmu Europejskiego, podczas którego kina z 35 miast zagrają jeszcze więcej europejskich produkcji. Wspólnie z siecią Europa Cinemas do 10 grudnia zapraszamy do szerszego spojrzenia na europejską kinematografię.

Fokus na Europę

Podczas Miesiąca Filmu Europejskiego w naszym repertuarze czeka jeszcze więcej tytułów z metką made in Europe – po kończącym się właśnie przeglądzie kinematografii ukraińskiej, z początkiem grudnia dzięki Fundacji Ava Arts na ekranach zagoszczą cztery klasyczne dzieła od mistrzów z kraju Don Kichota. W programie przeglądu między innymi: odrestaurowana kopia filmu Anioł Zagłady Luisa Buñuela, a także Polowanie Carlosa Saury, nagrodzone Srebrnym Niedźwiedziem na MFF w Berlinie.

Pod koniec Miesiąca Kina Europejskiego na naszych widzów czeka również bezpłatny seans nagrodzonego Złotym Lwem w Wenecji filmu Zdarzyło się. Adaptacja powieści tegorocznej Noblistki Annie Ernaux zostanie zaprezentowana 6 grudnia w ramach European Cinema Night – po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem ekspertów, która skupi się zarówno na samym filmie, jak i na twórczości francuskiej pisarki.

Fokus na Europę domknie pokaz specjalny Kobiety na dachu (10 grudnia) – jednego z najgłośniejszych polskich filmów sezonu ze znakomitą kreacją aktorską Doroty Pomykały. Seansowi towarzyszyć będzie spotkanie z reżyserką filmu Anną Jadowską.

Projekt Miesiąca Filmu Europejskiego potrwa do 10 grudnia i zakończy się rozdaniem Europejskich Nagród Filmowych w Reykjaviku.

Sprawdź program

Uczestniczysz w seansach z Miesiąca Filmu Europejskiego? Oglądasz europejskie produkcje? Podziel się opinią i wypełnij ankietę przygotowaną przez Europejską Akademię Filmową

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!