repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Dziennik Bridget Jones, reż. Sharon Maguire
Aktualności

Grudzień w KNH

1 gru

Miesiąc, w którym mikołaj pracuje najciężej w roku, to również intensywny czas na kinowym gruncie. Premiery, przeglądy, spotkania z twórcami i jeszcze więcej europejskich klimatów – zajęci odliczaniem do Gwiazdki, nie przegapcie filmowych wydarzeń, które smakują słodko niczym czekoladka z kalendarza adwentowego. Uchyl okienko i sprawdź, co przyniesie grudzień w KNH.

Seans + dyskusja o Lemie

Czy autor Solaris lubił kino i ekranizacje swoich książek? A może uznawał tylko Chaplina i King Konga? Nad twórczością Lema na papierze i wielkim ekranie pochylimy się przy okazji seansu Szpitala Przemienienia i rozmowy z wybitnymi znawcami życia pisarza – Stanisławem Beresiem i Wojciechem Orlińskim.

Mistrzowie Kina Hiszpańskiego

Twórcy z kraju Don Kichota powracają – a wraz z nimi cztery klasyki, które do dziś zaskakują świeżością i śmiałością narracji. Na wielkim ekranie między innymi Anioł Zagłady od mistrza surrealizmu Luisa Buñuela czy nagrodzone na Berlinale Polowanie Carlosa Saury.

Sprawdź program

Wielka Draka dla dzieciaka

Oglądaj i pomagaj. Zapraszamy na charytatywny pokaz Piosenek o miłości organizowany wspólnie z Wielką Draką dla dzieciaka – wszystkie pieniądze zebrane podczas sprzedaży biletów zostaną przekazane na pomoc sześcioletniemu Olkowi.

European Cinema Night

Poznawaj europejskie kino i dyskutuj. Wspólnie z Europa Cinemas zapraszamy na bezpłatny seans zdobywcy Złotych Lwów w Wenecji – adaptację powieści tegorocznej Noblistki Annie Ernaux. Po projekcji porozmawiamy o filmie i twórczości francuskiej pisarki.

Mikołajki

Reniferem, na sankach, przez komin lub na piechotę – w niedzielę, 4 grudnia, wstąp do Kina Nowe Horyzonty i celebruj rodzinnie mikołajkowy czas! W ramach mikołajkowych atrakcji zapraszamy do uczestnictwa w kreatywnych warsztatach i przeżywania filmowych przygód z bohaterami ulubionych bajek. 

Sprawdź program

Porozmawiaj z nią: Bridget Jones

Właścicielka najsłynniejszego dziennika na świecie, niepoprawna romantyczka, a może po prostu dziewczyna – just as she is. W ramach grudniowej odsłony cyklu Porozmawiaj z nią zapraszamy na seans kultowej produkcji na podstawie powieści Helen Fielding. Gościnią seansu będzie Magdalena Zalejska znana jako Apolonka. 

Kobieta na dachu - seans + spotkanie z twórcami

Jeden z najgłośniejszych polskich filmów sezonu ze znakomitą kreacją aktorską Doroty Pomykały – 10 grudnia zapraszamy na pokaz specjalny nagrodzonej w Gdyni oraz na Tribeca Film Festival Kobiety na dachu. Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserką filmu Anną Jadowską.

Poranek z muzyką na żywo

Rozbrykane dźwięki, wyrwane ze snu melodie – w zimowy poranek zapraszamy najmłodszych na zestaw polskich animacji z muzyką na żywo. Podczas seansu zagra Sam Alty.

Rozkosze gościnności - seans z muzyką na żywo

To bez wątpienia najpiękniejszy ze wszystkich filmów Keatona – pisał francuski krytyk M. Denis. Niemal 100 lat od premiery, zapraszamy na pokaz arcydzieła kina niemego, pod którym w roli reżysera i odtwórcy głównej roli podpisał się legendarny komik Buster Keaton. Podczas pokazu muzykę na żywo zagra Dariusz Samerdak.

Najlepsze z Najgorszych: Jack Frost

Zaznaczmy to od razu: to nie ten Jack Frost z Michaelem Keatonem. To ten drugi, o rok wcześniejszy – o seryjnym mordercy powracającym jako śnieżny potwór. Bałwan z piekła rodem? Coś w tym stylu. Bardzo w złym stylu. Wpadajcie na grudniową odsłonę Najlepszych z Najgorszych!

Między słowami: C’mon C’mon

Relacje i rozmowy, które wyrywają z marazmu i wiecznego bla bla bla. W ramach grudniowej odsłony filmowych spotkań psychoanalitycznych czułym i wnikliwym okiem przyjrzymy się wspaniałemu C’mon C’mon. Gościnią spotkania będzie psychoterapeutka Edyta Karolczyk.

Sztuka na ekranie

Dzieła Edwarda Hoppera, Ralph Fiennes w porywającej sztuce Davida Hare’a, operowa adaptacja Godzin uznanej powieści Michaela Cunninghama – zapraszamy do odkrywania sztuki na wielkim ekranie.

Sprawdź program

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!