repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Zbrodnie przyszłości, reż. David Cronenberg
Aktualności

Sierpień w KNH

2 sie

Półmetek wakacji?

W sierpniu nie tracimy z oczu lata i dobrego kina - wpadnij do nas pooddychać filmowymi nowościami, zajrzyj najlepszym horrorom w oczy i spędź wieczory pod Złotą Palmą w towarzystwie mistrzów kina. 

Kinociarki

Podszyte niepokojem, rozedrgane od napięcia - przed nami miesiąc spod znaku kina grozy, które zachodzi za skórę. Cztery filmy, cztery różne podejścia do gatunku i dwóch krytyków filmowych - Piotr Czerkawski i Bartosz Czartoryski - odpowiedzialnych za całe zamieszanie. Straszniej być nie może.

Sprawdź program przeglądu

Kultowe klasyki: Demony

Jeśli jeden demon to za mało, mamy dla Was całą ekipę! Największy przebój Lamberto Bavy, syna legendarnego reżysera Maria Bavy, to mieszanka horroru flirtującego z kiczem i młodzieżowej opowieści, w której wypad do kinie okazał się upiornym pomysłem. 

Najlepsze z Najgorszych: Śmierć w miękkim futerku

Nie wierzcie kociarzom, gdy o swoim pupilach mówią w samych superlatywach. Oto dowód, że te potrafią pokazać pazurki, pokrzyżować plany wakacyjne i zamienić rejs po Karaibach w prawdziwy koszmar. Chodźcie na seans i strzeżcie się zmutowanych kotów.

Wakacje z mistrzami 

Pedro Almodovar, Hirokazu Koreeda, Wong Kar Wai, Jim Jarmusch - chyba trudno o lepsze towarzystwo na letnie wieczory! W sierpniu kontynuujemy nasze wakacje z mistrzami kina - na wielkim ekranie przypomnijmy najgłośniejsze dzieła współczesnych reżyserów, które wzbudziły entuzjazm krytyki i porwały serca widzów.

Sprawdź program

Sztuka na ekranie

Odkryj tajemnicę Damy z Łasiczką i słynnych dzieł mistrza renesansu Leonardo da Vinci, poznaj historię twórczości Johannesa Vermeera, autora Dziewczyny z perłą. W wybrane niedziele zapraszamy na pasjonujące dokumenty, w których sztuka gra główną rolę.

10. urodziny KNH

W ostatni dzień sierpnia świętuj z nami! Już teraz dziękujemy za całą dekadę filmowych emocji i zapraszamy do wspólnego celebrowania urodzin kina. Save the date - więcej szczegółów już wkrótce! 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!