repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 15 sierpnia 2022.

plakat

Demony

Dèmoni

reż. Lamberto Bava

czas: 88’
produkcja: Włochy 1985
obsada: Urbano Barberini, Natasha Hovey, Karl Zinny, Fiore Argento, Paola Cozzo
język: angielski

gatunek: horror
Przed seansem odbędzie się prelekcja Oli Cybal.

Grupa ludzi dostaje darmowe bilety na specjalny seans filmowy z okazji otwarcia nowego kina. Na miejscu okazuje się, że filmem otwarcia jest nieznany, przerażający horror. W trakcie seansu część widzów, zupełnie jak na ekranie, przemienia się w krwiożercze demony. Pozostali próbują walczyć o życie i wydostać się zamkniętego budynku.

Demony są największym przebojem Lamberto Bavy, syna legendarnego reżysera Maria Bavy. Muzykę do filmu skomponował Claudio Simonetti, czyli lider kultowego zespołu Goblin (Suspiria, Głęboka czerwień). Usłyszymy także popularne heavymetalowe utwory w wykonaniu "Billy'ego Idola", "Accept", "Motley Crew", czy "Saxon".

Demony to młodzieżowy, krwawy horror, który emanuje nie tylko grozą, ale i prawdziwą miłością do kina. A współscenarzystą i producentem filmu jest sam Dario Argento.

Ola Cybal

Największa fanka cyklu Najlepsze z Najgorszych (zawsze w pierwszym rzędzie) i wszystkich innych dziwnych filmów, o których uwielbia pisać (licencjat o wpływie Ozzploitation na twórczość Tarantino pod opieką dr Małgorzaty Kozubek), a jeszcze bardziej opowiadać.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!