repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Mała mama, Céline Sciamma
Aktualności

Premiery tygodnia

19 maja

W nowy tydzień premier wstępujemy u boku Małej mamy w reżyserii Céline Sciammy, która tym razem prowadzi widzów leśną ścieżką - prosto w ramiona baśniowej i pełnej dyskretnego ciepła opowieść. Do repertuaru wkracza również Książę - czarująco zabawna komedia z Jimem Broadbentem i Helen Mirren; Yakari i wielka podróż - rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą oraz Złoto - trzymający w napięciu, surowy thriller o przetrwaniu i chciwości.

Czy potrafilibyśmy zaprzyjaźnić się ze swoim rodzicem, gdyby nasze wspólne drogi przecięły się w czasie, kiedy oboje byliśmy dziećmi? Taka sytuacja przytrafia się ośmioletniej Nelly, która spotyka rówieśniczkę łudząco podobną do swojej matki. To niecodzienne wydarzenie staje się punktem wyjścia do opowieści o przyjaźni i błyskotliwego studium potęgi dziecięcej wyobraźni. Céline Sciamma (Portret kobiety w ogniu) w swoim najnowszym filmie porusza motyw przepracowywania żałoby, jednak na pierwszy plan wydobywa niezwykłą czułość rodzinnych relacji. Mała mama to historia z ducha baśniowa, pełna dyskretnego ciepła, a zarazem list miłosny do tego momentu w naszym życiu, kiedy rzeczywistość poznawaliśmy przede wszystkim sercem.

Rozgrywająca się na tle niesamowitych krajobrazów i dzikiej natury, opowieść o przyjaźń, odwadze i pogoni za przygodą. Yakari z plemienia Siuksów ma jedno marzenie: wskoczyć na grzbiet najszybszego dzikiego mustanga Małego Pioruna. Do tej pory nie udało się to jeszcze nikomu! Kiedy okazuje się, że jego plemię musi uciekać przed nadciągającym tornadem, chłopiec ma ostatnią szansę, by odnaleźć niedoścignionego konia. Nie tracąc ani chwili, Yakari wyrusza w samotną podróż. Czy uda mu się odnaleźć Małego Pioruna i wrócić do swoich bliskich? Daleka i pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku prawdziwej przyjaźni!

Zdobywcy Oscarów Jim Broadbent i Helen Mirren w zabawnej i wzruszającej opowieści o tym, że w życiu warto grać vabank! Z brytyjskiej Galerii Narodowej znika portret Księcia Wellingtona. Policja twierdzi, że stoi za tym potężna szajka. Słysząc to, skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu - obraz ukryty jest bowiem w jego własnej szafie. Kradzież to jego największy wyskok, lecz cel był jak zawsze szlachetny: walka z niesprawiedliwością. Kempton proponuje władzom zwrot dzieła pod warunkiem pomocy najbiedniejszym. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z prawnymi konsekwencjami oraz gniewem żony.

Trzymający w napięciu thriller o tym, jak daleko gotowi są posunąć się ludzie, aby chronić swoje bogactwo. Kiedy dwóch przemierzających pustynię mężczyzn i odkrywa największy samorodek złota, jaki kiedykolwiek odnaleziono, dopada ich chciwość i wizja nieograniczonej fortuny. Szybko opracowują plan wydostania grudy złota i jej ochrony. Pierwszy z nich wyrusza po niezbędny sprzęt. Drugi (Zac Efron) walczyć będzie z przeciwnościami przyrody, dzikimi psami oraz tajemniczymi intruzami. A także z rosnącym przekonaniem, że został pozostawiony na pastwę losu.

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!