repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
The Hand of God, reż. Paolo Sorrentino
Aktualności

Premiery tygodnia

2 gru

Zamiast śniegu, z początkiem grudnia zasypały nas premiery. Od jutra na naszym ekranie zagości aż siedem nowości: w tym nowy film Paolo Sorrentino, hiszpański kandydat do Oscara oraz hipnotyzująca Noc Królów.

The Hand of God

Uhonorowany Oscarem Paolo Sorrentino (Wielkie piękno, Młody papież) przedstawia osadzoną w niespokojnym Neapolu lat 80., historię młodego Fabietto Schisy. The Hand of God to opowieść, w której nieoczekiwane chwile radości, jak przybycie piłkarskiej legendy Diego Maradony, przeplatają się z równie nieoczekiwanymi tragediami. Los rozdaje karty, a splot zaskakujących wydarzeń kształtuje przyszłość Fabietto. W swoim najnowszym filmie, Sorrentino powraca do domu, aby opowiedzieć najbardziej osobistą historię: osnutą wokół losu, rodziny, sportu, kina, miłości i straty.

Szef roku

Jak daleko posunie się Blanco (w tej roli brawurowy Javier Bardem), aby otrzymać lokalną nagrodę dla najlepszego biznesu? Presja, by wszystko było idealnie, zderza się z nieprzewidzianymi wybrykami zwolnionego pracownika, cierpiącego na depresję kierownika czy zakochanej stażystki. A to dopiero początek kłopotów! Aby dopiąć swego, wyrachowany „dobry szef” bez skrupułów wtrąca się w życie prywatne pracowników i przekracza dopuszczalne granice. Hiszpański kandydat do Oscara to przenikliwe studium charakterów, a równocześnie przesiąknięta kąśliwym humorem satyra społeczna na środowisko pracy.

Lokatorka

Inspirowana głośną sprawą zabójstwa Jolanty Brzeskiej opowieść o niesprawiedliwości, napięciach klasowych i patologiach transformacji ustrojowej. Warszawski Mokotów. Spokój mieszkańców pewnej kamienicy burzy pojawienie się rzekomego właściciela budynku. Stosując bezwzględne metody, mężczyzna zmusza kolejne rodziny do wyprowadzki. Najbardziej zdeterminowana w walce jest Janina Markowska, która nie zamierza opuścić swojego domu. Kiedy jednak obiekt pustoszeje, a kobieta znika w tajemniczych okolicznościach, policja rozpoczyna dochodzenie.

Noc Królów

W dusznym, przeludnionym i kipiącym od napięć więzieniu La Maca w Abidżanie, rozstrzyga się kwestia sukcesji po tracącym siły Czarnobrodym. Kiedy za kraty trafia Roman, to właśnie jemu Czarnobrody nakazuje snuć przez całą noc opowieść. Pod czerwonym księżycem wiszącym nad La Macą Szeherezada spotyka Szekspira, ale film Lacôte’a zanurzony jest przede wszystkim w lokalnych tradycjach (grioci) i osobistych przeżyciach. Czerpiący z doświadczeń mieszkańców Wybrzeża Kości Słoniowej realizm magiczny i polityczny łączy się tu w uniwersalny poemat o władzy, która bawi się zapałkami – życiem oddanych i naiwnych młodych ludzi.

Chłopiec z chmur 

Opowieść o niezwykłej przyjaźni, wielkiej odwadze i przygodzie, która odmienia życie. 

Thomas to nastolatek, który uwielbia gry video. Dlatego wizja wakacji na spokojnej wsi u swojego ojca, wydaje mu się koszmarem. Co ciekawego może przytrafić się w miejscu bez Wi-fi, gdzie nieustannie kąsają komary, a wokół nic się nie dzieje? Na domiar złego jego tato to zapalony ornitolog, który chce nauczyć migrowania zagrożone wyginięciem dzikie gęsi. Dla Thomasa brzmi to jak pokręcony pomysł! Wkrótce jednak opieka nad świeżo wyklutymi pisklętami wciąga chłopca, a przygoda okazuje się być bliżej niż sądził - wystarczy tylko rozwinąć skrzydła!

Ballada o białej krowie

Uznana przez krytyków za jeden z najlepszych filmów minionego Berlinale, wstrząsająca opowieść o ludzkim dramacie i poszukiwaniu sprawiedliwości tam, gdzie o nią wyjątkowo trudno. Mina opłakuje śmierć swojego męża. Pogodzenie ze stratą staje się jeszcze trudniejsze, gdy wychodzi na jaw, że został on stracony za zbrodnię, której nie popełnił. Odpowiedzialne za tę feralną pomyłkę władze chcą zamieść sprawę pod dywan i obok przeprosin oferują bohaterce finansową rekompensatę. Zrozpaczona Mina rozpoczyna walkę z cynicznym systemem, nie wiedząc, że na drodze do sprawiedliwości czeka ją niejeden zakręt i zwątpienie.

Clifford. Wielki czerwony pies

Jak duża może być miłość do psa? I jak duży może być sam psiak? Oto film, który udowadnia, że bezwarunkowa przyjaźń nie musi mieścić się w żadnej skali! Kiedy ośmioletnia Emily Elizabeth dostaje od czarodziejskiego ratownika zwierząt szczeniaka, nie spodziewa się, że następnego ranka znajdzie w swoim pokoju trzymetrowego psa. Jak to możliwe, że przez noc Clifford tak bardzo urósł? Dziewczynka wraz ze swoim zabawnym wujkiem, postanawiają zająć się nowym lokatorem i poszukać sposobu, by przywrócić mu normalny rozmiar. 

Książeczka repertuarowa na grudzień do pobrania w tym miejscu

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!