repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Utrapienie i uciecha, reż. Simone Godano
Aktualności

Sierpień w Kinie Nowe Horyzonty

30 lip

Pokazy najnowszych i najciekawszych produkcji prosto z Włoch, przegląd filmów przeciw dyskryminacji, seanse przebojów w reżyserii Christophera Nolana, kultowa Psychoza Alfreda Hitchcocka i wizyta tureckiego Tarzana na deser: sierpniowe menu Kina Nowe Horyzonty tradycyjnie jest bogate w zestaw wyjątkowych wydarzeń specjalnych.

Nowe Horyzonty tournée | 1 sierpnia, od 16:00

Filmową ucztę zaczniemy już w sobotę, 1 sierpnia, pokazami festiwalowych hitów w ramach Nowe Horyzonty tournée. Choć sam Festiwal Nowe Horyzonty został przeniesiony na listopad, w najbliższą sobotę będzie można poczuć nowohoryzontową atmosferę oglądając trzy znakomite produkcje: Przynętę, reż. Mark Jenkin - zwycięzcę 19. edycji Nowych Horyzontów, Emę, reż. Pablo Larraín - energetyczną propozycję na upalne lato oraz Liberté, reż. Albert Serra - najbardziej ekscentryczny tytuł z ostatniej odsłony NH.

Szczegóły

Mistrzowie Kina: Christopher Nolan | 3-6 sierpnia

Oto twórca, który każdy filmowy materiał potrafi zamienić w prawdziwe złoto. Od 3 do 6 sierpnia zapraszamy do Nowych Horyzontów na wakacyjną odsłonę cyklu Mistrzowie Kina, w ramach której zaprezentujemy cztery filmy Christophera Nolana: Mroczny Rycerz, Mroczny Rycerz powstaje, Interstellar, Dunkierka. Z kolei od 12 sierpnia zapraszamy na pokazy specjalne Incepcji - w ramach rozgrzewki przed premierą Tenet.

Szczegóły

Kino vs. rasizm | sierpniowe wtorki i czwartki, 19:00

W pierwszy  wtorek miesiąca (4 sierpnia) rozpocznie się przegląd Kino vs. rasizm, podczas którego zaprezentujemy 8 filmów wyrastających ze sprzeciwu wobec wszelkich form dyskryminacji rasowej. W programie znalazły się zarówno głośne hollywoodzkie tytuły (Django czy Zniewolony), jak i mniejsze filmy europejskie (Raj: miłość, Fuocoammare). Wydarzeniem specjalnym przeglądu będzie pokaz arcydzieła Spike'a Lee - Rób, co należy - połączony z dyskusją, w której udział wezmą Katarzyna Surmiak-Domańska, autorka głośnej książki Ku Klux Klan. Tu mieszka miłość oraz dr Margaret Ohia-Nowak, językoznawczyni i medioznawczyni.

Szczegóły

Kultowe NoHo: Psychoza | 7 sierpnia (piątek), 20:00

Film, który w momencie premiery znacząco uszczuplił dochody właścicieli moteli i producentów akcesoriów prysznicowych. Psychoza to jedno z opus magnum (tak, w przypadku Hitchcocka można używać "opus magnum" w liczbie mnogiej) mistrza kinowego suspensu. Seans tego kultowego filmu na wielkim ekranie to obowiązek każdego kinomana i przede wszystkim - fantastyczne kinowe doświadczenie.

Szczegóły

Cinema Italia Oggi | 14-21 sierpnia

Przegląd najnowszych produkcji ze słonecznej Italii. W programie znalazło się 8 wyjątkowych filmów, które zdobyły uznanie krytyków na światowych festiwalach i cieszyły się wielką popularnością wśród włoskich widzów. Na ekranach KNH zobaczmy m.in. wyróżnioną Nagrodą FIPRESCI na Berlinale 2019 Dafne, trzymający w napięciu thriller Efekt domina i szaloną komedię o niezwykłej super-agentce Praca jak każda

Szczegóły

Najlepsze z Najgorszych: Turecki Tarzan | 26 sierpnia (środa), 20:00

W ramach sierpniowego spotkania z kinem tak potwornie złym, że aż pięknym zapraszamy na wyprawę do świata tureckich VHS-ów, w którym rządzą siła, przemoc, naoliwione mięśnie, cudna amatorszczyzna i rozbuchane męskie ego. Turecki Tarzan to doskonały przykład mało znanego w Polsce fenomenu "tureckiej fabryki snów" (lub bardziej koszmarów).

Szczegóły

Zapraszamy także na inne wydarzenia specjalne i pokazy w ramach stałych cykli w Kinie Nowe Horyzonty:

  • Letnie powtórki transmisji oper, baletów, spektakli teatralnych i wystaw na ekranie (więcej
  • Wielcy Kompozytorzy: historie wybitnych twórców muzyki poważnej (więcej)
  • Retransmisje spektakli z legendarnego National Theatre w Londynie (więcej)
  • Ella: Just One of Those Things - dokument prezentujący niezwykłą historię Elli Fitzgerald (więcej)
  • Nowe Horyzonty dla Seniora (więcej)
  • Wydarzenia i atrakcje dla dzieci i rodziców (więcej)

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!