repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Utrapienie i uciecha, reż. Simone Godano
Aktualności

Cinema Italia Oggi 2020 - bilety już w sprzedaży!

13 lip

W dniach 14-21 sierpnia zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty na Cinema Italia Oggi - przegląd najnowszych produkcji ze słonecznej Italii. W programie znalazło się 8 wyjątkowych filmów, które zdobyły uznanie krytyków na światowych festiwalach i cieszyły się wielką popularnością wśród włoskich widzów. Na ekranach KNH zobaczmy m.in. wyróżnioną Nagrodą FIPRESCI na Berlinale 2019 Dafne, trzymający w napięciu thriller Efekt domina i szaloną komedię o niezwykłej super-agentce Praca jak każda.

Oprócz świeżych premier, w repertuarze tegorocznego przeglądu Cinema Italia Oggi znajdą się także dwie perły z przeszłości. Pierwszą z nich będzie Koneser (2013) w reż. Giuseppe Tornatore - nagrodzony aż sześcioma "włoskimi Oscarami", czyli nagrodami David di Donatello, ze znakomitą muzyką zmarłego w lipcu Ennio Morricone. Pokaz Konesera to nasz hołd złożony w stronę mistrza muzyki filmowej, który współpracował m.in. z Sergio Leone, Pierem Paolo Pasolinim czy Quentinem Tarantino.

Drugą perłą będzie specjalny seans La Strady­ (1954) - jednego z najważniejszych dzieł w dorobku Federica Felliniego (m.in. Oscar dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego). Pokaz jest ukłonem w stronę reżysera, który w tym roku obchodziłby swoje setne urodziny.

14 sierpnia, piątek

15 sierpnia, sobota

16 sierpnia, niedziela

17 sierpnia, poniedziałek

18 sierpnia, wtorek

19 sierpnia, środa

20 sierpnia, czwartek

21 sierpnia, piątek

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!