repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Arab Blues, reż. Manele Labidi
Aktualności

11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego - bilety już w sprzedaży!

23 cze

Vive la France! Od 10 do 16 lipca zapraszamy na przegląd najnowszych filmów z ojczyzny kinematografii

W programie znajdą się premierowe i przedpremierowe pokazy dzieł docenionych przez publiczność i krytyków we Francji. Wśród nich: Czysta jak śnieg w reż. Anne Fontaine - pulsująca erotycznym napięciem, współczesna interpretacja baśni o Królewnie Snieżce z Isabelle Huppert w roli Złej Królowej, Jak być dobrą żoną w reż. Martina Provosta - pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości z Juliette Binoche w roli głównej, Prawdziwa miłość w reż. Claire Burger, nagrodzona na festiwalu w Wenecji słodko-gorzka historia ojca, który musi sam zająć się wychowaniem nastoletnich córek oraz Dilili w Paryżu Michela Ocelota, zdobywca Cezara dla najlepszego filmu animowanego w 2019 roku.

Wydarzeniem specjalnym wrocławskiej odsłony przeglądu będzie pokaz Okruchów życia - żelaznego klasyka francuskiego kina z popisową rolą - zmarłego w maju w wieku 94 lat - Michela Piccolego.

Organizatorami 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego we Wrocławiu są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Kino Nowe Horyzonty.

Uwaga! Przy zakupie 5 i więcej biletów cena za jeden pokaz wynosi tylko 15 zł.

Sprawdź szczegóły 

20. Tydzień Kina Hiszpańskiego - już od najbliższego piątku

26 czerwca przywitamy lato przeglądem najlepszych filmów z Półwyspu Iberyjskiego. Od piątku do 2 lipca zapraszamy na jubileuszowy, 20. Tydzień Kina Hiszpańskiego - jedyne w Polsce wydarzenie poświęcone kinematografii słonecznego kraju Salvadora Dalego, Luisa Buñuela i Pedra Almodóvara. W ramach przeglądu zobaczymy najgłośniejsze i najnowsze hiszpańskie produkcje, w większości nie pokazywane wcześniej w Polsce.

Sprawdź szczegóły 

czytaj także

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!