repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Czysta jak śnieg, reż. Anne Fontaine
przegląd

11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

10 - 16 lipca

Vive la France! Od 10 do 16 lipca zapraszamy na przegląd najnowszych filmów z ojczyzny kinematografii. W programie znajdą się premierowe i przedpremierowe pokazy dzieł docenionych przez publiczność i krytyków we Francji. Wśród nich: Czysta jak śnieg w reż. Anne Fontaine - pulsująca erotycznym napięciem, współczesna interpretacja baśni o Królewnie Snieżce z Isabelle Huppert w roli Złej Królowej, Jak być dobrą żoną w reż. Martina Provosta - pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości z Juliette Binoche w roli głównej, Prawdziwa miłość w reż. Claire Burger, nagrodzona na festiwalu w Wenecji słodko-gorzka historia ojca, który musi sam zająć się wychowaniem nastoletnich córek oraz Dilili w Paryżu Michela Ocelota, zdobywca Cezara dla najlepszego filmu animowanego w 2019 roku.

Wydarzeniem specjalnym wrocławskiej odsłony przeglądu będzie pokaz Okruchów życia - żelaznego klasyka francuskiego kina z popisową rolą - zmarłego w maju w wieku 94 lat - Michela Piccolego.

Organizatorami wrocławskiej odsłony 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Kino Nowe Horyzonty.

Dodatkowe pokazy Arab Blues Jak być dobrą żoną

Choć tegoroczne wydarzenie kończy się w czwartek, 16 lipca, jeszcze w tym miesiącu zapraszamy na dodatkowe pokazy przedpremierowe dwóch największych hitów Przeglądu Nowego Kina Francuskiego: Arab Blues: 17 lipca (piątek) i 18 lipca (sobota) o godz. 20:00 i 19 lipca (niedziela) o godz. 19:30 oraz Jak być dobrą żoną: 17 i 18 lipca o godz. 17:45.

10 lipca, piątek

11 lipca, sobota

12 lipca, niedziela

13 lipca, poniedziałek

14 lipca, wtorek

15 lipca, środa

16 lipca, czwartek

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!