repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna
Czysta jak śnieg, reż. Anne Fontaine

11. Przegląd Nowego Kina Francuskiego

10 - 16 lipca

Vive la France! Od 10 do 16 lipca zapraszamy na przegląd najnowszych filmów z ojczyzny kinematografii. W programie znajdą się premierowe i przedpremierowe pokazy dzieł docenionych przez publiczność i krytyków we Francji. Wśród nich: Czysta jak śnieg w reż. Anne Fontaine - pulsująca erotycznym napięciem, współczesna interpretacja baśni o Królewnie Snieżce z Isabelle Huppert w roli Złej Królowej, Jak być dobrą żoną w reż. Martina Provosta - pełna wdzięku i humoru opowieść o kobiecości z Juliette Binoche w roli głównej, Prawdziwa miłość w reż. Claire Burger, nagrodzona na festiwalu w Wenecji słodko-gorzka historia ojca, który musi sam zająć się wychowaniem nastoletnich córek oraz Dilili w Paryżu Michela Ocelota, zdobywca Cezara dla najlepszego filmu animowanego w 2019 roku.

Wydarzeniem specjalnym wrocławskiej odsłony przeglądu będzie pokaz Okruchów życia - żelaznego klasyka francuskiego kina z popisową rolą - zmarłego w maju w wieku 94 lat - Michela Piccolego.

 Organizatorami wrocławskiej odsłony 11. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego są Instytut Francuski w Polsce, Gutek Film i Kino Nowe Horyzonty.

10 lipca, piątek

11 lipca, sobota

12 lipca, niedziela

13 lipca, poniedziałek

14 lipca, wtorek

15 lipca, środa

16 lipca, czwartek

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!