repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

jutro
plakat

Słonecznik / Level Up My Setup / Cerro Gordo + spotkanie

Słonecznik / Level Up My Setup / Cerro Gordo

czas: 90’

Darmowe bilety do odebrania w kasach kina NH oraz na stronie internetowej.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z twórcami filmu Słonecznik - reżyserem Mateuszem Balcerkiem, autorem zdjęć Łukaszem Dziedzicem, scenografem Rafałem Osińskim i kostiumografem Kamilą Buturyn.

Rozmowę poprowadzi Piotr Czerkawski.

W programie:

 • Słonecznik
  reż. Mateusz Balcerek
  czas: 16'
  produkcja: Polska, USA, Wielka Brytania, 2024
  język: polski
  napisy: angielskie
  gatunek: krótkometrażowy

Słonecznik to poruszający krótkometrażowy film oparty na prawdziwej historii, który powstawał przez około dwa lata. Film upamiętnia 80. rocznicę wydarzeń z życia babci reżysera, ukazując dramat wojny oczami 5-letniej dziewczynki. Mała Danuta, próbując dodać kolory do swojej brutalnej rzeczywistości, dowiaduje się od swojej matki o śmierci bliskich przy pomocy symboliki słonecznika i jego płatków.

Film przyciągnął do współpracy wyjątkowych filmowców. Zdjęcia zrealizował operator Łukasz Dziedzic, znany z pracy przy West Side Story Stevena Spielberga u boku Janusza Kamińskiego. Jego ostatni film Roving Woman został wyróżniony na Festiwalu Filmowym Tribeca i zdobył międzynarodową dystrybucję.

Lokalizacje zostały ożywione przez utalentowanego scenografa Rafała Osińskiego, znanego z pracy nad Igrzyskami Śmierci i Mostem Szpiegów. Muzykę skomponował Roberto Mengoli we współpracy z Guildhall London Symphonic Orchestra i London Kids Choir. Projekt dźwiękowy finalizują nominowani do Oscara inżynierowie z Formosa Group, znani z produkcji Dune i Batmana.

Film powstał we współpracy z Wytwórnią Filmów Fabularnych we Wrocławiu.

Tego wieczoru zaprezentowane zostaną również fragmenty nowych produkcji Sounds Better Productions - Level Up My Setup (2024) w reż. Tony Sacco oraz Cerro Gordo (2020) w reż. Mateusza Balcerka.

 • Level Up My Setup
  reż. Tony Sacco
  czas: 23'
  produkcja: USA 2024
  język: angielski
  napisy: polskie

T-Pain ściga się z czasem, aby w tajemnicy przekształcić zwykłe pokoje w ekscytujące, spersonalizowane centra hobby, które wywołują radość i rodzinne zabawy. Wszystko to odbywa się w szalonym, 10-godzinnym wyzwaniu remontowym!

 • Cerro Gordo
  reż. Mateusz Balcerek
  czas: 13'
  produkcja: USA, 2020
  język: angielski
  napisy: polskie

Historia Roberta Desmaraisa, który poświęcił swoje życie na ochronę i ożywienie zapomnianego miasteczka górniczego Cerro Gordo. Położone w majestatycznych górach Sierra Nevada w USA, Cerro Gordo to miejsce pełne historii, tajemnic i niepowtarzalnego uroku. Dzięki Robertowi, Cerro Gordo utrzymuje dawny blask i staje się świadectwem niezwykłej historii amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!