repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 8 października 2023.

plakat

Dzika banda

La Petite bande

reż. Pierre Salvadori

czas: 106’
produkcja: Francja 2022
obsada: Paul Belhoste, Mathys Clodion-Gines, Aymé Medeville
język: polski

gatunek: familijny, komedia
kategoria wiekowa: 10+

Piątkę szkolnych kumpli połączy wspólna misja – szalony plan zniszczenia fabryki, która od lat zanieczyszcza pobliską rzekę. Jak to wyzwanie wpłynie na losy ich paczki?

Cat, Fouad, Antoine i Sami to czwórka przebojowych 12-latków, których łączy przyjaźń, pragnienie ocalenia okolicznej rzeki i marzenie, by znowu w niej popływać. Pewnego dnia dziki gang wpada na szalony pomysł, by… podpalić fabrykę będącą źródłem zanieczyszczeń wody. Kiedy ich misternie obmyślony plan nie wypala i pierwsza próba kończy się niepowodzeniem, drużyna przyjmuje w swoje szeregi szkolnego outsidera, Aimé, który od zawsze marzył, by stać się częścią jakiejś paczki. Jak jego pomysły wpłyną na losy całego przedsięwzięcia? Czy bezkompromisowemu gangowi uda się przywrócić krystalicznie czystą wodę w rzece? A przy tym nie stracić świeżo zbudowanej przyjaźni?

Czy wiesz, że…

przez terytorium Francji przepływa kilkadziesiąt ważnych rzek, wśród nich Loara, Sekwana, Ren? Niestety, z powodu zmian klimatycznych w ostatnich latach wiele z nich jest zagrożonych wysuszeniem.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!