repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 14 maja 2023.

plakat

50-lecie buddyzmu Diamentowej Drogi na Zachodzie - Hannah. Nieznana historia Buddyzmu

Hannah. Nieznana historia Buddyzmu

reż. Marta György-Kessler, Adam Penny

czas: 89’
produkcja: Wielka Brytania, Hiszpania, Nepal, Indie, Węgry, Hongkong, Dania, Niemcy, Bahrajn 2014
język: angielski

gatunek: dokumentalny, biograficzny

Pokaz filmu jest częścią Wystawy poświęconej 50-leciu buddyzmu Diamentowej Drogi na Zachodzie. Więcej o wydarzeniu tutaj.

„Hannah” opowiada historię niesamowitej i wyjątkowej osoby. Kobiety, która stała się przykładem w czasach, gdy rola kobiet przechodziła transformacje.

Dokumentuje on również unikalne czasy, kiedy buddyzm tybetański dotarł na Zachód pięćdziesiąt lat temu, wyłaniając się z idealizmu lat 60. W tamtych czasach ludzie badali swoje umysły przy pomocy narkotyków i zdali sobie sprawę, że nie są one ostateczną odpowiedzią. Kiedy grupka hipisów spotkała uchodźców tybetańskich w Indiach odkryła, że stosowane przez Tybetańczyków buddyjskie metody pozwalają na przekroczenie kolejnych granic umysłu, na odkrywanie nowych horyzontów, których poszukiwali.

Hannah i Ole wyróżniali się od początku głębią zrozumienia nauk, sposobem przekazywania ich i mocą inspirowania innych. Podążając za wskazówkami swojego głównego nauczyciela, XVI Karmapy, nie tylko dostosowali nauki buddyzmu tybetańskiego do krytycznych i niezależnych zachodnich umysłów, ale także rozprzestrzeniali buddyzm do miejsc, o których inni nauczyciele myśleli, że są zbyt niebezpieczne.

Tworząc ten film chcieliśmy, żeby Hannah było czymś więcej niż każdy inny film dokumentalny o buddyzmie. Chcieliśmy, żeby nie tylko dawał posmak energii i wolności, charakterystycznej dla pracy Hannah i Ole, ale również głębię tego, co to znaczy żyć naukami buddyjskimi w nowoczesnym społeczeństwie.

Podróżowaliśmy po Indiach, Nepalu, Dalekim Wschodzie i Europie przeprowadzając wywiady i filmując rekonstrukcje wydarzeń, aby nakręcić żywy dokument o ponad trzydziestopięcioletniej działalności Hannah i Ole. Ale przede wszystkim chcieliśmy przekazać moc i inspirację kobiety, której osiągnięcia i życie były niezwykłe i wyjątkowe.

Rezultatem jest film pełen energii i bogaty zarówno pod względem treści, jak i stylu. Jest to testament wspaniałej kobiety i jej życia poświęconego buddyzmowi.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!