repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 31 grudnia 2022.

Faza przejścia - sylwester filmowy w KNH

czas: 480’

Z minionego w przyszłe. Ze znanego w nieznane. Z codziennego w filmowe. Złap fazę przejścia i wejdź z nami w Nowy Rok. W sobotę, 31 grudnia, zapraszamy do wspólnej zabawy sylwestrowej! W planach: przedpremierowe pokazy, taneczne klimaty i smaczny poczęstunek.

Tej nocy o filmową fazę zadba reżyserski duet w składzie Ruben Östlund i Marie Kreutzer, którzy zabiorą nas w rejs po otwartym morzu (W trójkącie) i uchylą drzwi do cesarskiego dworu (W gorsecie). Między seansami zapraszamy do zabawy przy muzyce oraz doładowania kalorii boxem z przekąskami oraz ofertą bistro.

Filmowa faza przejścia

Filmowy wieczór rozpoczniemy przedpremierą jednego z najbardziej oczekiwanych filmów nadchodzących miesięcy. Porównywane do Marii Antoniny Sofii Coppoli, W gorsecie Marie Kreutzer to opowieść o cesarzowej Sisi: buntowniczce, skandalistce i niepokornej postaci, która ponad wszelkie przywileje pragnęła wolności. Po olśnieniach w Cannes, przyszedł czas na pierwsze zachwyty w KNH!

Jeśli bawić się do białego rana, to tylko w towarzystwie bohaterów W trójkącie - nagrodzone Złotą Palmą przewrotne dzieło Östlunda to filmowe all-inclusive kuszące jedyną w swoim rodzaju kolacją kapitańską, szaloną rozrywką i satyrą ostrą jak piracka szabla! Dokąd doprowadzi nas ten luksusowy rejs? Odrzućcie koła ratunkowe i poddajcie się idealnej komedii na nasze czasy!

Program:

 • 20:00
  początek przyjmowania gości / szatnia czynna od 20:00 w sali nr 3
 • 20:00
  muzyczna rozgrzewka
 • 21:00
  pokaz filmu W gorsecie, reż. Marie Kreutzer
 • 23:00-1:30
  muzyka i taniec w przestrzeni kina
 • 1:30
  pokaz filmu W trójkącie, reż. Ruben Östlund
 • Przybliżony czas zakończenia ok. 4:00

W czasie wieczoru zapraszamy do odbioru boxu z przekąskami oraz skorzystania ze standardowej oferty bistro. Boxy można odbierać od godz. 20:00 do 2:00 (zamknięcie bistro).

Box zimnych przekąsek w opcji mięsnej lub wegańskiej składa się z: sałatki (100 g/porcja), mini burgera (150g/szt.), mini wrapa (150g/szt), szampana w butelce (200 ml), dowolna kawa i herbata w opcji nielimitowanej (do odbioru w bistro).

Szczegóły menu tutaj

Bilety

W każdej kategorii cenowej bilety do wyboru w dwóch wariantach - menu wege (box przekąsek w opcji wegańskiej) lub menu normal (box w opcji z mięsem).

ceny biletów:

 • do 25 grudnia (włącznie)
  220 zł (normalny)
  200 zł (klubowy)
 • od 26 grudnia
  270 zł (normalny)
  250 zł (klubowy)

Z uwagi na charakter wydarzenia zwroty biletów przyjmowane są do 26 grudnia 2022 r.

Opisy filmów:

W gorsecie
reż. Marie Kreutzer / Austria, Francja, Niemcy, Luksemburg 2022 / 113'

gatunek: biograficzny, kostiumowy, dramat historyczny

Cesarzowa Sisi jest jedną z największych wiedeńskich atrakcji turystycznych, jej twarz widnieje na niezliczonych pamiątkach, a klasyczna już trylogia filmowa z Romy Schneider wyświetlana jest w austriackiej telewizji w każde Święta. Jej wizerunek jest jednak zatrzymany w czasie, reżyserka Marie Kreutzer sięga po inny moment życiowy znanej postaci – ukazuje Elizabeth kiedy kończy 40 lat i zaczyna być postrzegana przez pryzmat swojego wieku, nie dokonań czy aspiracji. Sisi pragnie uniknąć wtłoczenia w sztywny gorset oczekiwań, chce równocześnie zabezpieczyć swoje dziedzictwo.

W trójkącie 
reż. Ruben Östlund / Szwecja, Francja, Wielka Brytania, Niemcy, Turcja, Grecja 2022 / 147'

gatunek: komedia, dramat

Nagrodzona Złotą Palmą szalona komedia, której akcja rozgrywa się na luksusowym jachcie, pośród najbogatszych ludzi świata. Ocean szampana, morze pieniędzy i kapitan, który zawsze płynie pod prąd (brawurowy występ Woody’ego Harrelsona!) – tak zaczyna się rejs na miarę naszych czasów.

Statkiem podróżuje para modeli-celebrytów, Carl i Yaya, ale ich wycieczka szybko przestaje nadawać się na Instagram. Nagły sztorm – a raczej kałszkwał – sprawia, że owoce morza wracają tam, skąd przyszły, i demoluje jacht, a wraz z nim rozsadza całą społeczną hierarchię. Wywołujący salwy śmiechu film Rubena Östlunda (Turysta, The Square), jednego z najlepszych europejskich reżyserów, to bezlitosna satyra na bogatych, a także kapitalna metafora naszych czasów. Wszyscy płyniemy statkiem, który już dawno obrał kurs na katastrofę. Uratuje nas tylko śmiech!

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!