repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 29 września 2022.

plakat

Niesforny Bram

Brammetje Baas

reż. Anna van der Heide

czas: 83’
produkcja: Niderlandy 2012
obsada: Coen van Overdam, Roosmarijn van der Hoek, Katja Herbers, Tjebbo Gerritsma, René Groothof, Egbert-Jan Weeber
język: polski

gatunek: familijny
kategoria wiekowa: 7+

Siedmioletni, nieco roztargniony Bram po raz pierwszy idzie do szkoły. Chłopcu niełatwo jednak usiedzieć w ławce, gdy w głowie krąży tysiąc pomysłów na minutę, a lekcja trwa aż trzy kwadranse!

Bycie pierwszoklasistą to nie lada wyzwanie. Trzeba nauczyć się pisać piórem, dodawać w słupku i skakać przez kozła na WF-ie. Bram próbuje dotrzymać tempa kolegom, ale nie zawsze pozwalają na to jego głowa i ciało. Nogi same chcą machać, a spisywanie nazw wynalazków to znacznie ciekawsze zajęcia od matematyki! Rodzice i wychowawca, pan Rybka, próbują zrozumieć chłopca, jednak nie zawsze jest to proste. Rozbite kubki i nieodrobione zadania domowe nie zasługują przecież na pochwałę. Promyk nadziei przynosi nowy nauczyciel. Najważniejsza lekcja dotycząca tego, że niesforny nie znaczy gorszy, czeka nie tylko Brama, ale i jego wychowawcę!

Czy wiesz, że…

…przygody siedmioletniego chłopca zostały po raz pierwszy opisane w komiksie, który ukazał się ponad 15 lat temu? Jego autorką jest Tamara Bos. 

Anna van der Heide

(ur. 1978) - ukończyła wydział reżyserii w Akademii Teatralnej w Maastricht (Holadia). Filmem zajmuje się od 2006 roku. Zaczęła od seriali dla dzieci. Niesforny Bram jest jej pierwszym filmem długometrażowym.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!