repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 30 września 2022.

Zielona szkoła

Uilenbal

reż. Simone van Dusseldorp

czas: 80’
produkcja: Niderlandy 2016
obsada: Mimoun Oaïssa, Hayo De Wilde, Alexander Silva Verstappen Grin, Hiba Ghafry, Mariana Aparicio Torres, Bob Fosko, Matheu Hinzen, Birgit Schuurman
język: polski

gatunek: familijny
kategoria wiekowa: 7+

Ośmioletnia Meral jeszcze nie zdążyła oswoić się z przeprowadzką do nowego miasta, a już wyjeżdża na zieloną szkołę. Jej kompanką na wycieczce będzie myszka Pipip. Co się stanie, gdy zwierzątko zniknie?

Dziewczynka cieszy się na przygodę z kolegami, lecz początkowo trudno im znaleźć wspólny język. Vito chce przypieczętować nową znajomość specjalną umową, a Jason nie jest zbytnio chętny do rozmowy. Podróż do leśnego pensjonatu to szansa na ich bliższe poznanie, ale Meral dla otuchy bierze jeszcze ze sobą myszkę, znalezioną w pokoju. Pipip, bo tak nazywa się zwierzątko, powinna jednak żyć na wolności. Gdy po wypuszczeniu schwyta ją przebiegła sowa, Maral wraz z paczką ruszają na poszukiwanie towarzyszki. To będzie początek niezwykłej przyjaźni, ale też lekcja przyrody, orientacji w terenie i… muzyki!         

Czy wiesz, że…

…serce myszy bije nawet 700 razy na minutę, czyli siedem razy szybciej niż u dorosłego człowieka? 

Simone van Dusseldorp

(ur. 1967) - holenderska reżyserka filmowa I telewizyjna. Autorka produkcji takich jak Het, Boris, Exit czy Diep, który został nagrodzony na festiwalu w Genewie. W 2014 roku jej film Życie według Nino został uznany najlepszym filmem dla dzieci na festiwalu Cinekid.

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!