repertuar

wczoraj
dzisiaj
jutro
PWŚCPSN
loading

dzisiaj

 
0
strona główna

kup bilet

Ostatni seans filmu odbył się 22 września 2022.

plakat

Ninjababy

reż. Yngvild Sve Flikke

czas: 103’
produkcja: Norwegia 2021
obsada: Kristine Kujath Thorp, Arthur Berning, Nader Khademi
język: norweski

gatunek: dramat, komedia

Astronautka, degustatorka piwa, strażniczka leśna, a może autorka poczytnych komiksów? Ostatnią rzeczą, jaką można by zarzucić głównej bohaterce filmu imieniem Rakel (w tej roli wschodząca gwiazda skandynawskiego kina Kristine Kujath Thorp), jest brak pomysłu na siebie. Na długiej liście planów z pewnością nie ma jednak zajścia w ciążę. A już na pewno nie teraz. Zwłaszcza że dziewczyna wcale nie jest pewna, kto jest ojcem dziecka.

Młoda kobieta stoi przed nie lada dylematem, bo o „problemie” dowiaduje się w szóstym miesiącu ciąży, gdy na jej usunięcie jest już za późno. Tymczasem tytułowe ninjababy co rusz daje o sobie znać. Nie tylko za sprawą rosnącego brzucha bohaterki, ale stając się też naczelnym komentatorem życiowych wyborów Rakel. Złośliwym, do bólu szczerym, ale przede wszystkim niezwykle zabawnym.

Wyróżniona Europejską Nagrodą Filmową dla najlepszej komedii produkcja norweskiej reżyserki znacznie różni się od klasycznych narracji o macierzyństwie w młodym wieku. Rakel w dość osobliwy sposób postrzega błogosławiony stan, dużo częściej wyrzucając z siebie kolejne przekleństwa, niż odnajdując matczyne powołanie. Z buntowniczą treścią filmu Yngvild Sve Flikke ciekawie koresponduje oryginalna forma, która wplata w tę nieszablonową opowieść pomysłową komiksową animację.            

inne filmy

Polub nas

Bądź na bieżąco, dołącz do newslettera!